Прозоре призначення директора школи. Міносвіти планує поширити столичну практику на всю Україну

Про прозоре обрання директорів шкіл за конкурсом прописали в проекті закону про освіти.

Столичним батькам вдалося домогтися, щоб директорів шкіл, де вчаться їхні діти, призначали прозоро на відкритому конкурсі. Тепер київську практику Міністерство освіти хоче поширити на всю країну, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Уже кілька місяців колишній учитель історії Андрій Мельник управляє київською школою, а всього рік тому він керував артилерією під Щастям. 

"Повістку принесли прямо в школу, принесли на роботу, я зі школи йшов в воєнкомат!" - розповів він.

Повернувшись з фронту, Андрій зрозумів, що він хоче не просто вчити дітей, а змінювати систему.

"Поганий той солдат, який не хоче бути генералом. Але система призначення директора: це ти довго завуч, а потім, може, склалось і ти став директором", - додав Мельник.

Стати директором без бюрократичної тяганини йому вдалося завдяки відкритому конкурсу. За нього у столиці довго боролись батьки.

"Батьки вимагали відкритості. Вони хочуть розуміти, з кого можна вибрати, які є кандидатури і шо ці люди хочуть зробити у цій школі", - розповіла співголова ГО "Батьки SOS" Олена Бондаренко.

Врешті-решт столичну владу вмовили обирати директорів шкіл прозоро.

Тепер у Києві майбутніх директорів обирає комісія з психолога, освітян та батьків. У такий спосіб призначили вже понад сто керівників. І от нарешті практику відкритих конкурсів збираються поширити на всю країну.

"В проекті закону про освіту ми теж прописали цю позицію, що директор школи має бути обраний за конкурсом", - розповів заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Та активісти новині поки не радіють. Батьки тривожаться, що до комісій входитимуть лише чиновники і вимагають допустити громадськість до суддівства конкурсів.

Нагадаємо, задля порятунку школи село на Полтавщині обіцяє переселенцям гроші та інші блага. Ледь не щодня мами школярів дають оголошення в газетах та в соцмережах. Кличуть до себе передусім вимушених переселенців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: