Пшонка пообіцяв з’ясувати, що ж насправді сталося з Ющенком

Пшонка визнав, що у розслідуванні справи отруєння Ющенка доведеться робити крок назад, але це все одно допоможе з’ясувати істину: чи було отруєння насправді і якщо ні, то що ж тоді було.

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка не виключає, що отруєння Віктора Ющенка могло і не бути, і додав: "але якщо отруєння не було, необхідні незаперечні докази цього". Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Сегодня".

За його словами, днями в Москві був допитаний колишній перший заступник голови СБУ Володимир Сацюк, "на чиїй дачі 5 вересня 2004 року, як уже не раз повідомлялося, і відбулася та вечеря, в ході якої Ющенко нібито і був отруєний".

"Офіційно Сацюка у присутності наших представників і по нашим дорученням допитували слідчі Генпрокуратури Росії. Він дав свідчення. Які - поки говорити не можу. Але це був його перший допит в рамках справи щодо отруєння Ющенка. Раніше він нами не допитувався", - додав Пшонка.

При цьому він зазначив, що Сацюка допитали як свідка, оскільки "у нього і не було іншого процесуального статусу - ні підозрюваним, ані обвинувачуваним у цій кримінальній справі він не був. І в розшук не оголошувався". Крім того, Пшонка підкреслив, що у слідчих органів немає підстав затримувати Сацюка.

Коментуючи слова Сацюка, сказані раніше журналістам, що ніякого отруєння Ющенка не було, Пшонка заявив: "Ця версія ідентична тій, яку він висунув і зараз. Але уточнив ряд епізодів і обставин, дуже важливих для слідства, яких раніше ми не мали".

За словами генпрокурора, "щоб остаточно в усьому розібратися, нам і потрібні повторні зразки крові Ющенка. Але їх немає. А адже в процесі попереднього відбору, зберігання і транспортування результатів аналізів було допущено низку порушень".

"Наприклад, пробірки зі зразками не були належним чином опечатані, що, у свою чергу, не виключало доступу до них сторонніх. Були й інші питання. На жаль, вони відкриті і сьогодні. Відповіді на них повинна знайти нинішня слідча група Володимира Проскурника. Їй доводиться уточнювати і доуточнювати багато чого з того, що робила слідча бригада Галини Климович. Так, з одного боку, це крок назад. А з іншого - два кроки вперед для встановлення істини, з'ясування всіх обставин - чи було отруєння, і якщо так, хто винен", - заявив Пшонка.

При цьому він відзначив, що версія про те, що отруєння не було "теж не виключається". "Але якщо отруєння не було, необхідні незаперечні докази цього. І відповідь на наступне питання: а що ж було?" - запитав глава ГПУ.

Також він заявив, що слідча група Галини Климович "вільно чи мимоволі, в якійсь мірі підігравала певним політикам і політичним силам". "Це була біда для слідства - втрачалися важливі моменти і увага перемикалася на другорядні, незначні деталі, які не грали ніякої принципової ролі", - вважає Пшонка.

"Резюмуючи, повинен зазначити: у справі, незважаючи на те, що накопичила слідча група, над її діями не було належного прокурорського нагляду. Зараз є і сильна група, і відповідний нагляд. Сподіваюся, це допоможе встановити істину", - заявив він.

Нагадаємо, раніше Пшонка вважав за необхідне провести повторну експертизу крові екс-президента Віктора Ющенка, справу про отруєння якого продовжує розслідувати Генпрокуратура, оскільки у слідства "є питання в частині об'єктивності аналізів".

Читайте також:

ГПУ вимагає від Ющенка знову здати кров на аналізи

Пшонка нагородив свого сина грамотою Генпрокуратури

Новий генпрокурор виявився не кумом, а звичайним земляком Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: