Пшонка продовжує перестановки в керівництві ГПУ

Після відставки генерального прокурора Олександра Медведька свої пости в керівництві ГПУ вдалося зберегти чотирьом заступникам генпрокурора.

Новий генеральний прокурор Віктор Пшонка звільнив свого заступника Віталія Щоткіна і призначив його першим заступником начальника Головного управління організаційного і правового забезпечення Генпрокуратури, таким чином знизивши на посаді. Іншим наказом  Пшонка призначив своїм заступником прокурора Криму Степана Молицького.

Про це у своєму матеріалі "Отставка как следствие" пише "Коммерсантъ-Украина". Щоткін, зокрема, обіймав посаду заступника з листопада 2005 року. Останні півтора року він курирував у ГПУ слідчий напрямок: з липня 2009 по липень 2010 року відповідав за нагляд над слідчої роботою в ГПУ, а з липня 2010 року - за територіальне слідство (нагляд над розслідуваннями, що ведуться співробітниками Головного управління з розслідування особливо важливих справ, був переданий під контроль заступника генпрокурора Рената Кузьміна).

Журналістам, які зв'язалися с Щоткіним, він пояснив, що зараз знаходиться у відпустці, та про звільнення своє нічого не знає. "Не знаю і знати не хочу! Так можете і передати всьому народу України", - заявив Щоткін.

Після відставки генерального прокурора Олександра Медведька, таким чином, свої пости в керівництві ГПУ вдалося зберегти чотирьом заступникам генпрокурора: Ренату Кузьміну, Віктору Занфірову, Євгену Блажівському та Юрію Ударцову. Ще трьох - Михайла Гаврилюка, Віктора Войцишена і Степана Молицького - призначив Віктор Пшонка.

Нова посада Віталія Щоткіна викликала здивування у колишніх співробітників Генпрокуратури."

Я б, чесно кажучи, не пішов на таку посаду - для мене це було б принизливо", - поділився з журналістами голова комітету Верховної ради з питань правової політики Сергій Міщенко (фракція БЮТ), який більше десяти років пропрацював в органах прокуратури.

У той же час суддя Конституційного суду Сергій Винокуров, який з 2002 по 2010 рік обіймав посаду першого заступника генпрокурора і курирував у Генпрокуратурі кадрове напрямок, вважає кадрові перестановки в ГПУ логічними.

"Я нічого незвичайного в діях генерального прокурора не бачу. Це його бачення того, якою має бути колегія ГПУ", - зазначив він.

Нагадаємо, 3 листопада Рада підтримала висунуту президентом Віктором Януковичем кандидатуру Пшонки на посаду генпрокурора.

Читайте також:

Пшонка призначив своїм заступником прокурора Полтавщини

Будинок генпрокурора заборгував півмільйона за комунальні послуги

Пшонка запевнив, що масових порушень на виборах не було

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: