Пшонка розповів, хто видав санкцію на затримання Тимошенко

Генеральний прокурор заявив, що затримання Тимошенко було не арештом, а "доставкою в суд", оскільки кілька викликів вона проігнорувала.

Затримання екс-прем'єра Юлії Тимошенко відбулося з відома і за згодою першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

"Це затримання – це не арешт, але доставка в суд, це певне обмеження свободи, але не арешт. Впродовж 3 днів суд може прийняти рішення про арешт", - пояснив генпрокурор Віктор Пшонка в ефірі програми "Велика політика з Євгенієм Кисельовим" пізно ввечері у п'ятницю.

За його словами, на затримання Тимошенко та її доставку до суду слідчий отримав згоду наглядаючого прокурора, Рената Кузьміна.

На питання, чи радився Кузьмін з генпрокурором, Пшонка відповів: "Я був поставлений до відома, що все робиться відповідно до вимог закону".

Генпрокурор також заявив що судове рішення про затримання Тимошенко було отримано 23 травня і "Тимошенко, знаючи про це рішення, наступного дня з'явилася".

Як відомо, у вівторок, 24 травня, екс-прем'єр, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко була затримана під час допиту в Генпрокуратурі. З'явилися чутки про її арешт, але після восьмигодинного допиту Тимошенко відпустили, заборонивши виїжджати за межі Києва.

Раніше, 18 травня, Ренат Кузьмін заявив, що відносно Тимошенко може бути змінений запобіжний захід на взяття під варту. Колишній глава МВС Юрій Луценко стверджує, що в Лук'янівському СІЗО уже приготували камеру для екс-прем'єра.

Генпрокуратура висунула Тимошенко обвинувачення в скоєнні злочину у зв'язку з підписанням газових контрактів з Росією. Крім того, Тимошенко звинувачують у нецільовому використанні бюджетних коштів, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу, а також у незаконному придбані урядом серії реанімобілів.

Читайте також:

Тимошенко не дозволили покидати межі Києва

В Лук'янівському СІЗО приготували камеру для Тимошенко

Тимошенко: мене не арештували тільки під тиском людей

Тимошенко зізналась, що політичні рейтинги не варті в'язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: