Пшонка розповів про таємні матеріали у справі Гонгадзе

У справі Гонгадзе матеріали з грифом "таємно" стосуються, "зокрема, осіб, які здійснювали зовнішнє спостереження за Гонгадзе, знищення документів, що свідчать про стеження за журналістом".

У справі за обвинуваченням колишнього генерала МВС Олексія Пукача у вбивстві Георгія Гонгадзе є матеріали з грифом "таємно".

Про це в інтерв'ю газеті "Сегодня" повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

За його словами, матеріали з грифом "таємно" стосуються, "зокрема, осіб, які здійснювали зовнішнє спостереження за Гонгадзе, знищення документів, що свідчать про стеження за журналістом".

"У цій частині суд, очевидно, прийме рішення про розгляд справи в закритому режимі. Останнє може слухатися і відкрито", - додав генпрокурор.

Також Пшонка зазначив, що в матеріалах цієї справи містяться свідчення Пукача й інші докази того, що вказівки вбити Гонгадзе виходили від колишнього міністра внутрішніх справ Юрій Кравченко. При цьому, Пшонка не сумнівається, що у Кравченка міг бути мотив.

На питання, чи фігурують у матеріалах справи екс-президент Леонід Кучма і глава його адміністрації Володимир Литвин, генпрокурор відповів: "Зараз завершено слідство про вбивство Гонгадзе, в якому фігурує Пукач. Але є ще одна справа, яка стосується замовників вбивства журналіста. І вона розслідується досі. Там відпрацьовуються всі версії".

Коментуючи версію Олексадра Мороза про суто побутової версії, згідно з якою Гонгадзе з якимсь відомим політиком не поділив дівчину, Пшонка заявив: "Ну, це точка зору Олександра Олександровича. А у слідства є докази того, що Гонгадзе був убитий у зв'язку з його професійною і громадською діяльністю".

Також Пшонка прокоментував слова колишнього адвоката Пукача Олега Мусієнко про те, що між Пукачем і слідством була укладена якась домовленість, що він дає лише ті покази, які від нього вимагають. "Я не звик оперувати чутками і домислами. У мене такої інформації немає. Є докази провини Пукача, кваліфікація його дій згідно з нормами кримінального права і склад злочину", - сказав Пшонка.

Як відомо, Генпрокуратура в понеділок, 6 грудня, заявила про завершення досудового слідства у справі проти Олексія Пукача, якого обвинувачують у навмисному вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Читайте також:

ГПУ звинуватили у тому, що вона не дає потерпілим матеріали справи Пукача

ГПУ більше не вважає вбивство Гонгадзе замовним

ГПУ збирається встановити всіх причетних до вбивства Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: