Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Психіатри запевнили, що врадіївські ґвалтівники - не психи

І лікарі, і криміналісти сходяться на тому, що люди, які вчинили сексуальні злочини, не піддаються лікуванню.

Науковці досить давно вивчають сутність насильства, однак досі не дали відповіді на питання, власне, чому людина стає насильником, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Після резонансної справи врадіївського зґвалтування, у якій було заарештовано двох міліціонерів, люди заговорили, що цей злочин, можливо, не перший у їхньому службовому списку.

Лейтенант Поліщук та капітан Євген Дрижак, як і всі міліціонери в Україні, йдучи служити в органи, проходили психіатричне обстеження, а щороку - медкомісію. Втім, такі дослідження аж ніяк не гарантують, що погони не отримає негідник чи збоченець, зауважив колишній слідчий Віктор Бояров.

Всі експерти в галузі психіатрії, опитані ТСН, переконані: за почерком злочину, врадіївські міліціонери  здорові. Професор Анатолій Чуприков пояснив, що люди із психічними розладами завжди діють самостійно.

ВідеоЧому людина стає насильником

За статистикою, більшість сексуальних злочинів здійснюють осудні люди, які усвідомлюють, і що роблять, і якими можуть бути наслідки. Робота у правоохоронних органах скрізь вважається однією з найбільш стресових, а в українському варіанті до загальних проблем додаються ще й низька зарплата, корумпованість, брак поваги в суспільстві. А відсутність моральних принципів і відчуття безкарності породжує в нормальній на перший погляд людині звіра.

"Це абсолютна логіка, яка не пов'язується ні з яким божевіллям. Це відчуття безкарності, недоторканності, чинник виховання людини", - зазначив психіатр Владислав Сова.

І ще одна важлива деталь, на яку звертають увагу і лікарі, і криміналісти. Доведено - люди, що вчинили сексуальні злочини, не піддаються лікуванню. Їм не допоможе ні "промивання мізків" психоаналітиком, ані медикаменти.

Світова юридична практика сувора до ґвалтівників, особливо педофілів,  - на них очікує хімічна або хірургічна кастрація. В українському парламенті законопроект про кастрацію педофілів було зареєстровано ще минулої сесії, але часу на таке делікатне питання депутатам бракує.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції