Психологи пояснили, чому люди жадають розправи над вбивцями Оксани Макар

Дата публікації
Перегляди
7362
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Психологи пояснили, чому люди жадають розправи над вбивцями Оксани Макар

Психологи: резонансні зґвалтування можуть і привести до зростання насильства / Фото: donbass.ua

За словами експертів, зараз зараз народу наступають на хвору мозоль - недовіру до влади.

Резонансні зґвалтування в Україні можуть підняти самосвідомість людей, але також можуть і привести до зростання кількості випадків насильства. Про це пише "Сегодня", посилаючись на українських психологів.

Зокрема, експерта Олексій Васильєв зазначає, що у правоохоронних служб і органів не надто гарна репутація, що змушує бачити в їхніх діях або підкуп, або змову.

"Це дратує народ, схиляє його до самосуду. Причина в тому, що у нас нормально не працює система дізнання, досудового слідства... Самосуд - найпримітивніша форма демократії, коли люди не розуміють складності всіх обставин", - розповів він.

Васильєв додав, що зараз "народу наступають на хвору мозоль - недовіру до влади".

"Народ вже насторожений, і рівень готовності до агресії буде рости. На кого вона буде направлена ​​- сказати складно. Це питання до політтехнологів, які будуть нею маніпулювати - ось куди вони повернуть, туди агресія і буде направлена ​​", - пояснив психолог.

На його думку, соціальна самосвідомість в результаті виросте, але поки вона буде забарвлена в агресивні тони.

Експерт також пояснив, що у випадків насильства є певна циклічність - найчастіше вони відбуваються навесні, коли у людей з рабською психологією зростає рівень гормонів.

"Люди з рабською психологією відчувають себе незадоволеними, їм потрібно самостверджуватися. Випадків же насильства дуже багато, і більшість жертв соромляться, відчувають себе винними і не доходять до правоохоронних органів", - пояснив Васильєв.

Інший фахівець, Сергій Стеблинський, вважає, що резонансні справи можуть привести до збільшення кількости зґвалтувань в країні.

"Раніше якщо преса писала про самогубство, потім фіксувалося збільшення числа самогубств. Люди часто успадковують інших... Все, що відбувається, буде мати чорно-білу реакцію. Будуть ті, хто почне боятися, а будуть і ті, хто успадковує", - зазначає він.

На думку психолога, масова реакція на резонансні події - тимчасовий спалах. "Проходить час, і все гасне. Якщо б люди постійно хвилювалися, вони б не вижили", - зазначив Стеблинський.

Психолог Тетяна Белавина вважає, що в суспільстві сформовано примирливе ставлення до насильства.

"Поки ставлення в суспільстві примирливе - злочинці будуть відчувати свою безкарність, якщо ж соціум буде чинити опір - вони почнуть боятися", - зазначає Белавина. Реакцію на випадки з Макар і Поповою вона називає проявом правосвідомості громадян, які більше не хочуть бути покірливими.

Як відомо, 19-річна Оксана Макар померла 29 березня. В ніч на 9 березня в Миколаєві троє молодих хлопців зґвалтували і намагалися спалити її живцем Дівчина перенесла 5 операцій, їй ампутували руку, накладали "штучну шкіру" замість обпаленої. Молодики, яких звинувачують у зґвалтуванні, заарештовані.

18-річну Олександру Попову привезли в миколаївську лікарню з важкою черепно-мозковою травмою, набряком головного мозку, розривом легені, переломом кісток носа і щелеп, переломом грудини і ребер. Зараз дівчина в комі. Міліція затримала підозрюваного у жорстокому побитті дівчини.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7362
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація