Психологічна війна російських ЗМІ

Російські медіа не скупляться на епітети: офіційна лінія Кремля - Україна ненадійний партнер.

Не було на ТБ - не було події: навіть вказівка відключити подачу газу на Україну - йде в прямому ефірі. “Газпром”, кажуть оглядачі, зараз головний ньюзмейкер.

Ранковий перегляд газових новин: керівник Інституту країн СНД, відомий у Києві як провідник Кремлівської позиції, каже, що “Газпрому”, чи то пак, телебаченню, вірить більшість росіян.

“Пам'ятаючи минулі роки, коли війна не доходила до таких холодних стадій, переважна більшість російських громадян, звичайно, засуджували Україну”,- розповідає директор Інституту країн СНД Володимир Корнілов.

В кабінеті опозиціонера Нємцова телевізора немає, але топ-тема розмов - газ. Тут вважають, що газова війна потрібна Путіну і екс-президент, мовляв, рятує рейтинги. Це, каже Нємцов, простіше зробити, вигадавши зовнішнього ворога. Тим часом, втрати Росії від газової війни - а це і репутація, і гроші – б’ють по пересічних росіянах.

“Вуха в'януть та очі самі відвертаються від “путінського” телевізора. Навіщо ця істерика йому потрібна? Насамперед, вона відволікає від проблем кризи і призначає зовнішнього винуватого”,- так коментує нинішню ситуацію Борис Нємцов.

Нічого особистого - лише бізнес, але тільки не у випадку з російським газом. Колишній очільник російського НТВ Євген Кисельов каже, що “тримати у страху Європу, спробувати змінити владу в Україні на лояльну до себе -  мета Кремля. У 2004-му не вийшло. Хоча так хотілося, що Путін двічі привітав суперника Ющенка з перемогою.

“Такі речі він не забуває, такі речі він не прощає. І хто б не говорив, що політики в цій історії немає,- політика в цій історії є. Це демонстрація сили. І не тільки Україні, але й Європі”,- впевнений Євген Кисельов.

“Газпром” - нова зброя Росії. Цю книжку торік видали у Москві журналісти Михайло Зигар та Валерій Панюшкін. Кажуть, зараз ця зброя стріляє у зворотному напрямку. Інформаційні атаки підконтрольних Кремлю медіа - Європи не досягають. 

“Уявити собі, що Росія лягла жертвою українською агресією, так же складно, як уявити, що Росія лягла жертвою грузинської агресії”,- каже автор книжки “Газпром. Нова зброя Росії”.

Європа мерзне і швидше зрозуміє Україну, вважають оглядачі. Наступний крок - серйозно взятися за альтернативну енергетику.

“А куди Росія поставлятиме свій газ, якщо потреба Європи в російському газі відпаде? Адже газопроводів до Індії і Китаю немає”,- додає Євген Кисельов.

Раніше Юлія Тимошенко заявляла, що за умов м'якої зими і накопичених в сховищах 17 мільярдів кубометрів газу країна зможе "спокійно прожити рік".


Читайте також:

Путін підрахував: Україна протягне ще 1,5-2 місяці

Путін домовився з Меркель влаштувати Україні перевірку

Мєдвєдєв: Україна здатна платити за ринковою ціною

ВідеоПсихологічна війна російських ЗМІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: