Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Публічний скандал в армії: високі офіцерські чини виступили проти дій військової прокуратури

Публічний скандал в армії: високі офіцерські чини виступили проти дій військової прокуратури

Командири вважають, що їхніх колег несправедливо затримали, а суд буде необ'єктивним.

Штаб західного оперативного командування Збройних Сил України розповсюдив заяву, в якій стверджується, що військова прокуратура арештувала кількох вищих офіцерів і таємно, приватним літаком, вивезла для суду на схід. Військових звинувачують у викраденні та вбивстві Олега Куницького – сина колишнього луганського комуніста та землевласника Володимира Куницького, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Світлини затриманих офіцерів ніхто не показує, адже вони розвідники. Відомо лише, що це підполковники Горбачов та Комонов. На їхній захист стало усе оперативне командування "Захід" – безпрецедентне звернення опублікували у соцмережі. "Переслідування бойових офіцерів, однобоке висвітлення теми, коментарі від людей, що можуть мати фінансову зацікавленість, та владу, що допускає безчинства та свавілля луганських олігархів", - сказано в тексті військових.

Відео Військова прокуратура арештувала кількох вищих офіцерів і таємно перевезла на Схід

У справі про зникнення та нібито вбивство Олега Куницького фігурують бійці 51-ї бригади, які зупинили його авто на блокпості влітку 2014 року. У салоні машини, що їхала з боку бойовиків, були з десяток стріляних гільз, зброя та мапа України з позначками. По затриманого приїхала бригада ВСП, зранку Куницького передали "за паролем" людям у масках, які його і вивезли з розташування. Відтоді Куницького ніхто не бачив.

Групу, що забрала його за наказом із блокпоста і перевезла у місце розташування бригади, очолював Сергій Стрілець. "Приїхали люди, назвали пароль, заступник командира бригади їм передав, все", - розповів він у вересні 2016 року. На той момент армієць відсидів у СІЗО Луганщини півроку, йому кілька разів змінювали статті обвинувачення. Батько Куницького звинувачував його у смерті сина, тіла якого так і не знайшли.

Фотогалерея На Луганщині просто на блокпості виявили авто з цілим арсеналом зброї (6 фото)

У листопаді минулого року Володимир Куницький заявив, що тіло сина знайшли й упізнали – і скоро будуть гучні затримання, бо родина провела своє розслідування і знає, хто були люди в масках, які останніми бачили його сина. Нині справу Стрільця виділили в окреме провадження, йому інкримінуть уже викрадення авто Куницького-молодшого. У смерті ж, як стало відомо з неофіційних джерел, підозрюють саме офіцерів оперативного командування "Захід". Їхні колеги переконують – честь побратимів просто привселюдно паплюжать. І побоюються, що неупереджено розглянути справу судді на Луганщині просто не зможуть, бо надто великий вплив у регіоні має батько зниклого чоловіка.

Винесення конфлікту між військовими високого рангу та прокурорами на загал – такого в Україні ще не було. У зверненні оперативне командування "Захід" наголошує: батько Олега Куницького – відомий та заможний, має неябиякий вплив у регіоні. У військовій прокуратурі запит ТСН пообіцяли прокоментувати у середу.

Кореспондент ТСН Ольга Максимова

Залиште свій коментар

Вибір редакції