Пухлини на обличчі врятували Ющенка від смерті

Швейцарські лікарі розповіли про те, як лікували нинішнього українського президента від отруєння, та підтвердили, що Ющенка отруїли дуже сильною дозою діоксину.

Доброякісні новоутворення на обличчі нинішнього президента Віктора Ющенка врятували йому життя після того, як у 2004 році він був отруєний діоксином.

Такого висновку дійшли швейцарські лікарі, які лікують главу української держави та спостерігали за ним з часу замаху у вересні 2004 року.

Як стало відомо, пухлини, що виросли на тілі та обличчі Ющенка, швидше за все, врятували йому життя, оскільки ізолювали діоксин та не дали йому потрапити у життєво важливі органи. Також новоутворення полегшили процес детоксикації, оскільки вони виробляли потужні ензими - цитохроми р450.

"Гамартома - це лише нове облаштування нормальної клітини, яка просто перебудувалася інакше", - розповів Жан Саурат, дерматолог, який очолює групу лікарів із швейцарської клініки в Женеві, які лікують Ющенка. "Так що можна вважати шкіру органом детоксикації", - підкреслив експерт-токсиколог.

За словами лікарів, коли восени 2004 року Ющенка вперше доправили до них, він перебував у дуже важкому стані - рівень діоксину в 50 тисяч разів перевищував допустимий. Саурат відмовився розкрити деталі лікування, відзначивши, що вони будуть висвітлені в доповіді, яка має бути опублікована найближчим часом. Втім, уточнив він, навряд чи досвід лікарів Ющенка буде корисним у випадках слабких і середніх отруєнь.

Саурат підтвердив, що при лікуванні використовувалися засоби для схуднення, оскільки діоксин відкладається в жирових тканинах. Але ці препарати не були основними.

За 15 місяців лікування лише половина отрути залишила тіло українського президента - в основному через блювоту і діарею, а також через піт і сечу. "Він ще не повністю очищений, але ми вивели більше 95% (отрути"", - відзначив керівник команди токсикологів.

Нагадаємо, нещодавно британський медичний журнал Lancet опублікував дані щодо дослідження речовини, якою отруїли Ющенка. За інформацією видання, діоксин був настільки чистим, що однозначно походив із лабораторії.

Також видання відзначило, що майбутнього українського президента у 2004 році отруїли найотрутнішим варіантом діоксину. Такий саме містився у речовині agent orange, яку американські війська застосовували для знищення лісів під час війни у В'єтнамі. Втім, інші джерела цієї інформації не підтвердили.

Тодішнього кандидата у президенти Віктора Ющенка було отруєно восени 2004 року під час виборчої кампанії. Факт отруєння діоксином підтвердила судово-медична експертиза. Розслідування кримінальної справи щодо отруєння глави держави досі не завершене.

Читайте також:

Ющенка отруїли діоксином з лабораторії

До отруєння Ющенка може бути причетний Березовський

Медведчук стверджує, що СБУ "вішає" на нього отруєння Ющенка

Україна "доручила" Росії допитати свідка отруєння Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: