Пукач на суді назвав прізвища прокурорів, які тиснули на нього під час слідства

Засуджений запевняє, що його примушували обмовити кількох політиків.

Засуджений за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе екс-генерал МВС Олексій Пукач сьогодні назвав прізвища людей, які нібито під час розгляду справи ще у Печерському суді домагалися від нього брехливих свідчень, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Шубін і Матвєєв - прізвища, які назвав обвинувачений у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе Олексій Пукач. Він стверджує, що саме ці слідчі Генпрокуратури намагались змусити його обмовляти українських політиків в інтересах тодішньої влади.

Вочевидь він мав на увазі нині покійного прокурора Романа Шубіна, який тоді вів справу Гонгадзе та чотири роки тому загинув у ДТП. Пукач стверджує, що Шубін разом з Матвєєвим, ТСН ще з'ясовує кого він мав на увазі, привозили його до Генпрокуратури, тримали там багато годин і домагалися брехливих свідчень проти Петра Порошенка, Юрія Луценка, Євгена Марчука, Олександра Мороза, Леоніда Плюща. Загалом, за його словами, у списку було до півсотні прізвищ політиків. Проте, як запевняє Пукач, обмовляти будь-кого з них він відмовився.

Пукач відсьогодні знову на лаві підсудних, прикутий наручниками до клітки Вищого спеціалізованого суду України.

ВідеоПукач заявив на засіданні суду, що під час слідства і в подальшому на нього чинився тиск

Скаргу на рішення Апеляційного суду, який на початку цього року залишив Пукача довічно за ґратами, подали і його адвокати, і представники потерпілого Подольського. Обидві сторони хочуть нового розгляду справи в суді першого рівня. Захисники Пукача кажуть, що хочуть заміну терміну ув'язнення з довічного на 15 років. Сам засуджений коментує по-філософськи.

"Затягувати процес нема сенсу. На цьому процесі заробляють усі політичні клани, я хочу істини", - заявив на суді Пукач.

Екс-генерал МВС, якого визнали винним у вбивстві Георгія Гонгадзе, твердить, що коли він був під слідством та в суді, його змушували обмовити безневинних на його думку людей - зокрема Марчука, Мороза, Ткаченка та Плюща. Ці свідчення Пукач уже давав Апеляційному суду. А сьогодні колишній розвідник вирішив назвати конкретні прізвища.

"Під час процесу в Печерському суді мені заводили не учасників процесу. Заходив Шубін Роман з невідомим. Колишній представник прокуратури Матвєєв Павло Георгійович з невідомим. З метою, щоб я втягнув в цей процес "канівську четвірку". Там і Тимошенко проходила, і Луценко проходив", - розповів засуджений.

ВідеоЧи не закопають розслідування Георгія Ґонґадзе разом з його тілом

Після цих заяв засудженого, Олексій Подольський - інша жертва його катувань на замовлення тодішнього керівництва держави - клопоче, щоб нинішня колегія суддів змусила Генеральну прокуратуру порушити кримінальне провадження через тиск на підсудного. Не проти і представники ГПУ. Тож судді, порадившись, ухвалили: " ГПУ провести всебічне розслідування по заявах Пукача. Направити Генеральному прокурору для організації за цими заявами негайного невідкладного та ефективного розслідування".

Сторона Подольського просить суд прибрати з процесу представницю удови Гонгадзе - Валентину Теличенко. Нібито через конфлікт інтересів. У вересні 2000 вона свідчила щодо зникнення журналіста, а цьогоріч збиралася працювати заступницею генпрокурора Луценка. А крім того, Подольський увів у процес нового представника. Щоб дати їй час увійти в курс справи, а також вирішити, чи усувати від процесу Теличенко, суд оголосив перерву орієнтовно до 16 листопада.

Швидким розгляд касації на вирок Пукачу точно не буде, у цьому не на камеру погоджуються всі учасники процесу.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: