Пукач на суді назвав прізвища прокурорів, які тиснули на нього під час слідства

Засуджений запевняє, що його примушували обмовити кількох політиків.

Засуджений за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе екс-генерал МВС Олексій Пукач сьогодні назвав прізвища людей, які нібито під час розгляду справи ще у Печерському суді домагалися від нього брехливих свідчень, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Шубін і Матвєєв - прізвища, які назвав обвинувачений у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе Олексій Пукач. Він стверджує, що саме ці слідчі Генпрокуратури намагались змусити його обмовляти українських політиків в інтересах тодішньої влади.

Вочевидь він мав на увазі нині покійного прокурора Романа Шубіна, який тоді вів справу Гонгадзе та чотири роки тому загинув у ДТП. Пукач стверджує, що Шубін разом з Матвєєвим, ТСН ще з'ясовує кого він мав на увазі, привозили його до Генпрокуратури, тримали там багато годин і домагалися брехливих свідчень проти Петра Порошенка, Юрія Луценка, Євгена Марчука, Олександра Мороза, Леоніда Плюща. Загалом, за його словами, у списку було до півсотні прізвищ політиків. Проте, як запевняє Пукач, обмовляти будь-кого з них він відмовився.

Пукач відсьогодні знову на лаві підсудних, прикутий наручниками до клітки Вищого спеціалізованого суду України.

Пукач заявив на засіданні суду, що під час слідства і в подальшому на нього чинився тиск

Шубін і Матвеєв прізвища, які обвинувачений у вбивстві журналіста Георгія Ґонґадзе Олексій Пукач. Він стверджує, що саме ці слідчі Генпрокуратури намагались змусити його обмовляти українських політиків в інтересах тодішньої влади. Вочевидь він мав на увазі нині покійного прокурора Романа Шубіна, який тоді вів справу Ґонґадзе та чотири роки тому загинув у ДТП.

Скаргу на рішення Апеляційного суду, який на початку цього року залишив Пукача довічно за ґратами, подали і його адвокати, і представники потерпілого Подольського. Обидві сторони хочуть нового розгляду справи в суді першого рівня. Захисники Пукача кажуть, що хочуть заміну терміну ув'язнення з довічного на 15 років. Сам засуджений коментує по-філософськи.

"Затягувати процес нема сенсу. На цьому процесі заробляють усі політичні клани, я хочу істини", - заявив на суді Пукач.

Екс-генерал МВС, якого визнали винним у вбивстві Георгія Гонгадзе, твердить, що коли він був під слідством та в суді, його змушували обмовити безневинних на його думку людей - зокрема Марчука, Мороза, Ткаченка та Плюща. Ці свідчення Пукач уже давав Апеляційному суду. А сьогодні колишній розвідник вирішив назвати конкретні прізвища.

"Під час процесу в Печерському суді мені заводили не учасників процесу. Заходив Шубін Роман з невідомим. Колишній представник прокуратури Матвєєв Павло Георгійович з невідомим. З метою, щоб я втягнув в цей процес "канівську четвірку". Там і Тимошенко проходила, і Луценко проходив", - розповів засуджений.

Чи не закопають розслідування Георгія Ґонґадзе разом з його тілом

Цього тижня було знято прокляття з України. Так говорили люди на похороні Георгія Ґонґадзе. Тіло журналіста нарешті поховали, через майже 16 років після загибелі. До цього, на жаль, не дожила його мама, вона до останнього не хотіла вірити, що сина немає серед живих. Приїхали попрощатися з батьком дві донечки. Прийшли сотні колег, відомі люди, політики. 

Після цих заяв засудженого, Олексій Подольський - інша жертва його катувань на замовлення тодішнього керівництва держави - клопоче, щоб нинішня колегія суддів змусила Генеральну прокуратуру порушити кримінальне провадження через тиск на підсудного. Не проти і представники ГПУ. Тож судді, порадившись, ухвалили: " ГПУ провести всебічне розслідування по заявах Пукача. Направити Генеральному прокурору для організації за цими заявами негайного невідкладного та ефективного розслідування".

Сторона Подольського просить суд прибрати з процесу представницю удови Гонгадзе - Валентину Теличенко. Нібито через конфлікт інтересів. У вересні 2000 вона свідчила щодо зникнення журналіста, а цьогоріч збиралася працювати заступницею генпрокурора Луценка. А крім того, Подольський увів у процес нового представника. Щоб дати їй час увійти в курс справи, а також вирішити, чи усувати від процесу Теличенко, суд оголосив перерву орієнтовно до 16 листопада.

Швидким розгляд касації на вирок Пукачу точно не буде, у цьому не на камеру погоджуються всі учасники процесу.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: