Пукач раптово змінив свідчення і розповів про спробу викрадення футболіста Шевченка

Пукач каже, що йому було поставлено завдання налякати Гонгадзе.

У вівторок, 15 грудня, колишній генерал МВС Олексій Пукач раптово заявив, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе не було навмисним та повинно розглядатися як вбивство з необережності і розповів нову версію подій.

Як пише ЛІГА.net, під час засідання Апеляційного суду  Пукач кардинально змінив свої свідчення порівняно з тими, що він давав раніше.

За його словами, він обмовив себе, оскільки на нього здійснювався сильний тиск із боку спецслужб і політичних функціонерів. Начебто Гонгадзе був в оперативній розробці, оскільки, мовляв,  був тісно пов'язаний з кримінальними структурами Павла Лазаренка.

Пукач стверджує, що Гонгадзе мав здійснювати координацію двох злочинних груп, які готували викрадення футболіста Андрія Шевченка з метою отримання викупу, і що цьому злочину спецслужбам нібито вдалося запобігти. Екс-генерал натякає на зв'язок Гонгадзе з однією з іноземних розвідок.

Пукач каже, що йому було поставлено завдання від міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка налякати Гонгадзе і змусити його співпрацювати зі спецслужбами, щоб за його допомогою розкрити або організоване злочинне угруповання, або шпигунську мережу.

Начебто Гонгадзе був вивезений за місто, де журналіста нібито змусили погодитися на співпрацю. Пукач стверджує, що він не душив Гогнадзе, він помер від удару ногою, отриманого від Олександра Поповича, після чого, за словами Пукача, тіло було спалено, щоб приховати вбивство.

Пукач прямо стверджує, що тодішній глава президентської адміністрації Володимир Литвин був повністю в курсі того, що сталося.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

За звинуваченням у вбивстві Гонгадзе у 2005 році Олексій Пукач був оголошений в міжнародний розшук. Силовики упіймали його тільки у 2009-му. У січні 2013-го Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного ув'язнення, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе.

Але і сам Пукач, і родина Гонгадзе оскаржили вирок. За словами вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

Одним із них, за словами ще одного постраждалого від рук Пукача журналіста - Олексія Подольського - може бути другий президент Леонід Кучма. На причетність Кучми до резонансного злочину вказував і сам Пукач, який після оголошення вироку заявив: "Хочете знати мотив і участь - запитайте у Кучми і Литвина".

ВідеоОлексій Пукач на суді розповів про вбивство Георгія Ґонґадзе

Однак, кримінальну справу проти Кучми, підозрюваного у замовленні вбивства Гонгадзе, було закрито. За словами колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, за те, щоб про справу "забули" було отримано хабар в розмірі мільярда доларів.

Залишається недоведеним факт причетності до вбивства Гонгадзе екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Він і Кучма, за словами Пукача, повинні були опинитися разом із ним у клітці для засуджених після вироку у справі про вбивство журналіста.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: