Пукач видав себе телефонним дзвінком

Операція із затримання Олексія Пукача готувалася протягом трьох днів повністю відкрито, на очах у цілого села. Проте Пукач навіть не подумав утікати.

Місцезнаходження Олексія Пукача було виявлене завдяки його телефонному дзвінку одному з родичів, який перебував на оперативному прослухуванні СБУ.

За різними даними, операцію і затримання Пукача розпочали ще в минулу суботу-неділю. Але велася вона досить дивно: дії співробітників СБУ не лише не залишилися непоміченими, але і викликали ажіотаж у місцевих жителів.

В околицях села з'явилися пости ДАІ, чого раніше не траплялося. Ще підозрілішими виглядали нічні пересування невідомих людей по полях навколо місцевого озера.

"Їх видно було навіть вдень", - розповідають в селі, – "якісь люди приїжджали на машинах з київськими номерами і нишпорили по кущах. Або сиділи на озері – нібито рибу ловили, на юшку, мовляв, приїхали".

Дійшло до смішного. В понеділок 20 липня у відділок міліції Чуднівського району Житомирської області подзвонив невідомий житель села Молочки. Чоловік скаржився, що вже другий день по селу на "дев'ятці" їздять дивного вигляду люди, ховаються по кущах і прикидаються рибаками.

- Який номер в машини? - запитали в міліції.

- Нуль, дев'ять, сорок три, - відповів той, що дзвонив. – Нуль, дев'ять, сорок три, ЕТ.

- ЕТ?! А ми їх знаємо. Не чіпайте їх, їм там треба попрацювати.

Цим чоловіком був товариш Олексія Пукача на кличку Ведмідь. За його словами, він не стримався і сам підійшов до "рибалок" біля озера і почав розпитувати, що вони роблять в селі. "Вони мені говорять, все нормально, від нас біди не буде. А я звідки знаю – ходять тут всякі, потім у селян корови пропадають!"

Дані про те, яким чином відбувалося затримання, відрізняються. За словами очевидців, в другій половині дня вівторка, 22 липня будинок Олексія Пукача був оточений бійцями "Альфи". Самого розшукуваного будинку не було. Співробітники Служби безпеки зайшли в дім і стали чекати.

Колишній генерал-лейтенант повернувся приблизно в 19:30 і одразу ж був затриманий. За словами очевидців, слідчі завели його додому, і залишалися там близько двох годин. З настанням темряви Олексія Пукача посадили в автомобіль і відвезли.

Після затримання Олексія Пукача за його співмешканкою Лідією Загорулько був закріплений підполковник СБУ. Їй було наказано з дому не виходити і відкривати двері лише по дзвінку із Служби безпеки.

Але через добу після арешту Пукача, за Лідією Загорулько приїхав автомобіль з київськими номерами і разом із співробітником СБУ, який чергував біля будинку, відвіз її в невідомому напрямку.

Варто звернути увагу на те, що сам Пукач наче чекав затримання. Він не спробував утекти із села з початком погано замаскованої спецоперації, про яку знали як мінімум його друзі, він не приховував від жінки свого ім'я і не знищив своє посвідчення. При арешті він не виглядав здивованим і одразу ж визнав свою "безпосередню", як він сам сказав, причетність до вбивства Ґонґадзе.

Читайте також:

Майор Мельниченко: Пукача до України привіз Байден

Ющенко вимагає покарати тих, хто дозволив Пукачу 6 років ховатися в Україні

Адвокат Пукача зможе довести його невинність

Пукач був свідком загибелі Чорновола

Затримання Олексія Пукача. ВІДЕО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: