Пукача можуть судити ще півроку, а потім оскаржити вирок

На прохання обвинуваченого слухання відклали, цього разу до 16 червня. Пукач попросив про це, посилаючись на те, що йому не вистачило часу ознайомитися із матеріалами кримінальної справи.

Печерський суд столиці мав приступити до розгляду справи колишнього шефа міліцейської наружки Олексія Пукача, обвинуваченого у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Проте засідання знову не відбулося, пише "Сегодня".

Як повідомляється, на прохання обвинуваченого слухання відклали, цього разу до 16 червня. Пукач попросив про це, посилаючись на те, що йому не вистачило часу ознайомитися із матеріалами кримінальної справи в рамках виконання статті 218 КПК. Самого Пукача в суд не доставили. Він передав прохання через адвоката.

За словами адвоката потерпілої Лесі Гонгадзе Андрія Федура, йому невідомо, що відбувається, але він розцінює чергове перенесення слухання як зумисне затягування процесу.

У той же час адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, навпаки, вважає, що це вимушений захід, оскільки в самій "справі Пукача", на її думку, безліч процесуальних шорсткостей, які можуть бути причиною повернення її на додаткове розслідування.

Раніше, зокрема, вона говорила, що не згодна з тим, що слідство виключило із обвинувачення замовний характер вбивства Гонгадзе, залишивши лише попередню змову. А раз немає замовного характеру, значить, немає і замовників. Не розслідувана також роль екс-міністра Юрія Кравченка.

На думку Теличенко, якщо справа піде на додаткове розслідування, то в цьому році вироку Пукачу не буде. Якщо ж клопотання не задовольнять, то розгляд справи Пукача по суті можуть призначити вже через 20 днів і до кінця року винести вирок, який буде потім оскаржений.

Теличенко також виступає проти закритості процесу і не бачить перешкод, в разі крайньої необхідності, зашифрувати не підлягають оголошенню імена та оперативні методи роботи, які мають гриф «таємно». Треба відзначити, що всього в цій справі 116 томів, на двох десятках із яких стоїть гриф "таємно".

У свою чергу потерпілий Олексій Подольський, залучений до процесу (його свого часу, влітку 2000 року, ще до зникнення Гонгадзе, люди Пукача вивозили в ліс, залякували й били, за що нині відбувають строк у колонії), коментуючи рішення суду, заявив про змову суду і ГПУ. На його думку, обидві інстанції не зацікавлені у встановленні істини у справі.

Читайте також:

ЗМІ: у стеженні за Гонгадзе брали участь росіяни

Кучму прослуховували системою часів КДБ

Суд над Пукачем буде закритим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: