Пукшин озвучив наміри Ющенка

Віктор Ющенко виступає проти окремих постанов Кабміну, вітає призначення нового голови КС та має намір призначити нових губернаторів.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Ющенко задоволений новим головою КС.

Сьогодні заступник голови Секретаріату президента України Ігор Пукшин провів прес-конференцію, на якій озвучив найближчі наміри глави держави та його коментарі стосовно останніх подій в українській політиці.

За словами Пукшина, Віктор Ющенко найближчим часом планує зупинити дію постанови Кабінету міністрів щодо порядку призначення та звільнення керівників центральних і місцевих органів влади та оскаржити її в Конституційному суді. 

За словами заступника голови Секретаріату, президент вважає, що зазначена постанова суперечить Конституції України. 

Він нагадав, що Основний Закон визначає, що президент здійснює керівництво зовнішньою та оборонною сферами, отже, на думку глави держави, призначати першого заступника і заступників міністра закордонних справ та міністра оборони необхідно при погодженні саме з головою держави. 

Також Ющенко прокоментував призначення Андрія Стрижака головою Конституційного суду України. Президент сподівається, що новий голова зможе вивести цей конституційний орган з кризи.

За словами Пукшина, президент привітав Стрижака у зв’язку з його обранням на посаду голови КС. При цьому Ющенко висловив сподівання, що під головуванням нового керівника Конституційний суд буде приймати рішенння лише по справах, які належать до його компетенції, і не перетворюватиметься на суд загальної юрисдикції. Також президент сподівається, що рішення КС будуть об’єктивними та правовими. 

Пукшин високо оцінив професійний рівень Стрижака, нагадавши, що він понад 30 років є суддею, і з них 10 років працює на адміністративних посадах, в тому числі у Верховному суді.
 
Коментуючи на прохання журналістів те, що Стрижака вважають "людиною глави Секретаріату президента Віктора Балоги", Пукшин підкреслив, що судді, які приймають присягу, не мають права належати до жодної політичної сили. На його переконання, усі судді, у першу чергу голови судів, мають керуватись виключно принципом верховенства права і працювати на користь українського народу. 

В цілому Пукшин висловився за серйозну реформу судової гілки влади в Україні. "Нам потрібно кардинально змінити судову гілку влади, повернути віру людей у суд", - сказав він.

Ющенко-Янукович
Офіційний сайт Президента України
Президент знову має намір опротестувати деякі постанови уряду.

Пукшин також прокоментував заяви першого віце-прем'єра, міністра фінансів Миколи Азарова про порушення президентом Конституції України при призначенні виконуючих обов'язки губернаторів Чернігівської та Миколаївської областей. За словами чиновника, президентські рішення були законними. 

Пукшин повідомив, що Ющенко призначить губернаторів Чернігівської та Миколаївської областей після подання Кабміну. При призначенні нових керівників регіонів президент не порушив Конституцію, оскільки після звільнень губернаторів Чернігівщини та Миколаївщини він призначив лише виконуючих обов’язки. 

Безпосередньо керівники областей будуть призначені після відповідного подання уряду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: