Путін домовився з Азаровим про співпрацю в енергетиці

Росія та Україна мають узгодити низку угод щодо взаємодії в енергетичній сфері. Серед них - питання паралельної роботи енергосистем та аварійну взаємодію.

Російська сторона розробила і передала українським колегам низку угод щодо взаємодії у сфері електроенергетики.

Про це повідомив російський віце-прем'єр Ігор Сєчін за підсумками переговорів прем'єрів Росії та України в підмосковному Ново-Огарьово.

"Підготовлено з російської сторони угоду про паралельну роботу енергосистем. Ця угода запарафірована і знаходиться зараз в Мінпаливенерго України", - сказав Сєчін.

Крім того, за його словами, українській стороні також передано угоду про аварійну взаємодію у сфері електроенергетики.

"Узгоджена ціна за кіловат-годину за тими обсягами електроенергії, які будуть поставлятися в аварійній ситуації", - уточнив віце-прем'єр РФ.

Він також повідомив, що російська сторона розробила і передала українським колегам методику годинного розподілу перетоків на кордоні.

Зазначимо, що за підсумками переговорів Росія також передала Україні проект міжурядової угоди з транзиту нафти. В разі, якщо Україна зробить знижку на транзит нафти через порт Південний, обсяг перекачування може скласти від 9 до 17 мільйонів тонн.

Що стосується авіабудівної сфери, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що не бачить альтернативи об'єднанню авіабудівних комплексів РФ і України, проте вважає, що таке об'єднання можливе лише на ринковій основі.

Нагадаємо, що у травні лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що український уряд має намір "здати" Росії всі об'єкти паливно-енергетичного комплексу.

Вона зауважила, що згідно угоди, підготовленої Міністерством енергетики РФ, пропонується створити спільне підприємство, яке займатиметься будівництвом та введенням в експлуатацію декількох агрегатів Дністровської гідроакумулюючої електростанції.

Читайте також:

Путін прагне об'єднати авіабудування України та Росії

Росія попросила Україну знизити тариф на транзит нафти

Азаров приїхав на дачу до Путіна

Азаров запропонував Росії допомогти розв'язати проблеми ЧФ РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: