Путін готовий спалити всі договори з Україною

Путін заявив, що Європа стала заручницею умов і ціни постачань природного газу для України.

На чотирьохсторонній зустрічі прем'єр-міністрів Росії, Болгарії, Словаччини і Молдови щодо газового питання, яка проходить в резиденції Путіна в Ново-Огарьово, російський прем'єр заявив, що Європа стала заручницею суперечки Росії і України щодо постачання газу для самої України.

За словами російського прем'єра, в середу Україна вчергове відмовилася транспортувати російський газ.

"Сьогодні ми повністю повторили заявку і у напрямі Балкан, зокрема включаючи і Болгарію, і Молдову, у розмірі 76,6 млн. кубічних метрів - це заявка на день для всіх балканських країн, і окремо для Словаччини на "Ужгород" (газорозподільна станція) обсягом 22,2 млн. кубічних метрів. І ми отримали відмову від наших українських партнерів на транзит", - заявив Путін.

"Ось в чому проблема. Не у тому, що ми не подаємо, а в тому, що вони не пропускають", - зазначив прем'єр-міністр Росії, відзначивши, що Росія "не тільки готова, але і зацікавлена у продажу", оскільки продає газ за високими цінами.

Під час свого виступу європейські прем'єри згадали про те, що "зі сторони України теж є документи".

"Хотілося б знати, які ж це документи, якщо у нас з Києва за підписом міжнародних спостерігачів прийшов папір про те, що транзит не йде, він не забезпечений, - з іронією поцікавився Путін. - Які наші українські друзі можуть представити документи, окрім тих, які підтверджені міжнародними спостерігачами?"

Путін пояснив своїм колегами, що "європейські партнери стають заручниками суперечки Росії і України. Але це суперечка про постачання, умови і ціни постачань природного газу для самої України".

"Ніхто, жодна транзитна країна не має права зловживати своїм транзитним становищем, спекулювати на ньому, щоб брати в заручники споживачів в Європі", - обурився Путін, нагадавши, що є транзитний контракт, який діє до 2013 року і доповнення до нього, що діють до 31 грудня 2010 року.

"Якщо є суперечка з цього питання, то звертатися потрібно до стокгольмського арбітражного суду, тому що цей договір підпорядкований шведському праву", - повідомив глава уряду РФ.

Крім того, за словами Путіна, Україна підписала і ратифікувала Енергетичну хартію, і "вона навіть через цю обставину повинна забезпечити транзит".

"І, нарешті, найголовніше - хто б і які папери не надавав, я готовий всі ці папери в піч викинути, важливе інше - ми кран відкрили у вашу сторону і готові постачати, а з українського боку кран закритий, і вони газ не постачають", - заявив Путін.


Читайте також:


Румунія заперечила слова Путіна про звинувачення нею України

У Верховній раді розповіли про "газопутінізми"

У Москві пропонують пустити Дубину "на дрова"

ВідеоПутін готовий спалити всі договори з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: