Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін хоче референдум, щоб заштовхати Донбас до України як автономію - "Интерфакс"

На референдумі російської версії буде порушено лише питання статусу Донбасу в складі України.

Путінська версія проведення референдуму на Донбасі порушуватиме питання винятково статусу регіону в складі України.

Про це розповіло власне джерело агентству "Интерфакс".

"Пропозиція провести референдум про автономію Донбасу в складі України має під собою підстави. Такого роду механізми обговорюються на рівні ідеї, з тим щоб в подальшому, можливо, реалізувати їх за сприяння всіх учасників (мінського) процесу. Ці механізми є законними, не містять в собі порушень міжнародного права", - розповіло джерело.

Воно також зауважило, що в жодному випадку не йдеться про застосування "кримського сценарію", тобто референдуму про відокремлення від України.

"Йдеться про те, щоб жителі Донбасу законним способом могли в правовому полі висловитися щодо надання окремим районам автономії в складі України, щоб Київ надав регіону відповідні політичні права", - підкреслило джерело.

У лавах бойовиків "Л/ДНР" про цю ініціативу від Путіна чують вперше і заявляють про "прихильність" мінським домовленостям.

"Питання про референдум поки не обговорювалося і не виносилося на порядок денний жодної із зустрічей", - розповів агентству один із членів "ради міністрів ЛНР".

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомило, що президент Росії Володимир Путін розповів російським дипломатам, що він запропонував президентові США Дональду Трампу провести референдум на Донбасі. Пропозиція Путіна полягає у проведенні референдуму на окупованих територіях Донбасу під міжнародним патронатом, під час якого місцеві мешканці мають висловитися щодо статусу цих територій. Трамп попросив Путіна не обговорювати цю ідею під час прес-конференції після гельсінської зустрічі, щоб дати йому час її обдумати.

ВідеоПутін попросив Трампа більше тиснути на Україну

У Фінляндії зустрілися Дональд Трамп і Володимир Путін, і це їхні перші повноцінні перемови. Замість запланованих півтори години, Трамп і Путін понад дві години спілкувались віч-на-віч за присутності лише перекладачів. Обговорили проблеми у двосторонніх відносинах, ситуацію в Сирії та Україні. На спільну прес-конференцію з українських журналістів вдалося потрапити тільки нашій ТСН. Всі подробиці зустрічі – у прямому включенні. 

Путін попросив Трампа більше тиснути на Україну

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції