Путін і Шойгу відповідальні за доставку "Бука", який знищив рейс MH17. Доповідь Bellingcat

Зброю до кордону з Україною доставили військові з Курська.

"Бук", з якого збили літак MH-17, доставили до українського кордону бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська.

Про це повідомляється в новій доповіді міжнародної експертно-журналістської групи Bellingcat.

Автори документа встановили, що з 23 до 25 червня 2014 року декілька зенітно-ракетних комплексів "Бук-М1" російської 53-ї зенітно-ракетної бригади були перевезені на російсько-український кордон. Шлях від бази в Курську до кордону з Україною простежили на Storymap, де також є відео і фотографії, на яких відображена техніка в колоні, в тому числі і "Бук 3х2".

"Прямі свідчення того, чи керували цим "Буком" в Україні російські військові або сепаратисти, відсутні. Однак з урахуванням складності комплексу "Бук-М1", найбільш ймовірно, що російські військові не просто передали вогняну установку "Бук" командирам сепаратистів, але і відправили з нею екіпаж. Якщо, що є найімовірнішим, "Бук 3х2" мав російський екіпаж, то він напевно складався з військовослужбовців 53-ї зенітно-ракетної бригади, яка перебувала влітку 2014 року біля кордону з Україною. Команда Bellingcat неодноразово публікувала звіти, які свідчать про те, що установка "Бук-М1", що збила, цілком імовірно, MH17 — це російський "Бук 3х2". На шести доступних фотографіях і відео вогневої установки "Бук-М1", знятих в Донецьку, Зугресі, Торезі, Сніжному і Луганську в день знищення "Боїнга" і на наступний день, спостерігається збіг безлічі характерних особливостей цього "Бука" з особливостями "Бука 3х2", - повідомляють в групі. 

Як пишуть автори доповіді, багато збігів видно, наприклад, у разі порівняння зображення "Бука 3х2" (знятого в Росії в червні 2014 року) і "Бука", знятого в Донецьку на сході України в день трагедії:

У "Бука 3х2" і "Бука", знятого на сході України 17 і 18 липня, збігаються та інші відмінні риси, таким чином вказуючи на те, що це безумовно був російський "Бук", а саме "3х2". До них належать:

- Позначка "Н-2200" на лівому борту (т. зв. "индекс негабаритности" — залізничне позначення негабаритного вантажу, дуже часто зустрічається на російської техніки, вкрай рідко — на українських танках, і ніколи — на українських "Буки");

- Знак центру тяжіння поряд з "Н-2200", що виглядає як обведений колом хрест (використовується при навантаженні на залізничну платформу);

- Умовний номер машини, що складається, мабуть, з цифри "3", затертої чи зафарбованої другої цифри і ясно помітної цифри "2";

- Добре помітні відмітини на корпусі і бічному пиловій щитку гусениці;

- Картина пошкоджень бічного щитка гусениці;

- Характерна біла відмітина на правому бічному щитку, яку можна помітити на відео, знятому у Луганську 18 липня, і на відео, знятому 23 червня в місті Олексіївка Білгородської області (порівняння див. тут). Таку ж білу відмітку видно і на бічному щитку інший гусениці під написом "М-2200", як видно на наведеному вище порівнянні.

Представлення доповіді відбудеться сьогодні, 24 лютого. У ньому буде п'ять розділів, у кожному з яких міститься окремий аспект 53-ї бригади та її діяльність влітку 2014 року.

Так, у першому розділі "53-я зенітно-ракетна бригада" описується роль бригади в російських збройних силах та її структура, у тому числі позначення підрозділів, входять у бригаду, на умовних (бортових) номерах машин комплексів "Бук-М1".

"В II розділі "Мобілізація 53-ї зенітно-ракетної бригади" представлено докладний опис розгортання бригади влітку 2014 року. Вивчивши склад колони, що перевозила комплекси "Бук-М1" з Курська до кордону 23-25 червня 2014 року, ми встановили, що "Бук 3х2" перевозився у складі 2-го дивізіону 53-ї бригади. Самохідна вогнева установка, позначена нами як "Бук 3х2", заміняла установку під номером 222 зі складу 2-го дивізіону. Таким чином, офіцери і солдати, які складали екіпаж "Бука" під номером 222, напевно управляли і "Буком 3х2",  який його замінив. У другому розділі описується інша колона, що транспортувала техніку 1-го дивізіону через кілька днів після загибелі MH17", - повідомляється на сайті Bellingcat.

У III розділі "Солдати 53-їй зенітно-ракетної бригади" описуються солдати 53-ї бригади і надається інформація з їхніх записів в соціальних мережах. Солдати 2-го дивізіону розмістили в Інтернеті величезну кількість інформації, в тому числі фотографії і текстові записи, що свідчать про їхнє перебування на російсько-українському кордоні у червні і липні 2014 року. У відкритій версії звіту будуть приховані особистості військових, їхні імена будуть змінені, а обличчя заретушовані.

Версія звіту вже надана Міжнародній слідчій групі, яку очолюють Нідерланди.

Крім того, в IV розділі "Курсанти у 53-їй зенітно-ракетній бригаді" описується річна програма підготовки курсантів у місці постійної дислокації 53-ї бригади в Курську. Інформація, викладена в інтернет, дозволила краще зрозуміти структуру і діяльність бригади, а також виключити зв'язок багатьох офіцерів із загибеллю MH17.

У найважливішому розділі "Командири 53-ї зенітно-ракетної бригади" викладена детальна інформація про структуру командування бригади і дивізіону, яке надало ймовірне знаряддя вбивства пасажирів MH17 (а підлеглі цьому командуванню військовослужбовці, ймовірно, привели його в дію). "Ми надали інформацію про 14 офіцерів 2-го дивізіону 53-ї бригади (частково приховавши їхні особистості), в тому числі про командирів розрахунків "Буків", які входили у цей дивізіон. Ми докладно розповіли про Сергія Борисовича Мучкаєва, командира 53-ї зенітно-ракетної бригади, а також його командування, яке стоїть вище, в тому числі про начальника ППО 20-ї гвардійської загальновійськової армії Олексія Золотова і начальника ППО Західного військового округу Андрія Коханова. При цьому відповідальність за вбивство пасажирів MH17 зі зброї, наданої російськими збройними силами і, ймовірно, керованого російськими військовими, в кінцевому рахунку несе Міністерство оборони Російської Федерації і Верховний головнокомандувач Збройними силами Росії Володимир Путін", - повідомляється в доповіді.

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове Донецької області.

Жертвами падіння літака стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно із документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам та родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські спеціалісти заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію та встановила межу в 10 кілометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: