Путін наголосив на політичній складовій звинувачення Тимошенко по газових угодах

Путін розповів, що суперечки з урядом Тимошенко по газових угодах були дуже жорсткими.

 Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін зазначив, що розуміє політичну складову газового питання, коли вважається, що колишнє керівництво зробило погано.

Про це він заявив на спільній прес-конференції з прем'єр-міністр Миколою Азаровим в Москві.

"Я можу сказати, що суперечки з урядом Тимошенко були дуже жорсткими, і вони нам поставили жорстку умову: якщо ринкове ціноутворення на газ, то і ринкове ціноутворення на транзит", - сказав російський прем'єр.

При цьому він зазначив, що від самого початку зрозуміло, що буде істотна різниця, оскільки транзит не коштує стільки, скільки товар.

Микола Азаров не погодився з Володимиром Путіним в тому, що транзит газу через Україну здійснюється за європейськими принципами.

Зокрема, відповідаючи на питання, чому ціна на газ для України вище, ніж для країн Європи, а транзит здійснюється за ставками, які нижче, ніж у європейських країнах, Путін заявив: "У вас перекручена інформація". За його словами, Польща і Німеччина платять за газ більше, ніж Україна, при цьому в Німеччині створено спільне підприємство, і Москва та Берлін мають глибшу інтеграцію, ніж з Україною.

"Трішки для всіх споживачів у Європі газ дорожчий, ніж в Україні", - сказав Путін.

Водночас Азаров вважає, що це не зовсім так. "Щодо транзиту він (кореспондент, що задавав питання) має рацію, Володимир Володимирович. Щодо ціни - обговорюватимемо", - сказав Азаров.

На це Путін відповів, що треба дивитися на формулу.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Янукович дав Азарову настанову, про що говорити з Путіним

Росія не пішла на поступки Україні: газ подорожчає до 500 доларів

Азаров офіційно попросив Росію знизити ціну газу до 240 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: