Путін не штрафуватиме Україну, якщо Тимошенко його переконає

Український прем'єр Юлія Тимошенко має переконати Москву, що брюссельська декларація не завдасть збитків Росії.

Позиція російського концерну "Газпром" щодо штрафів та інших санкцій до "Нафтогазу України" залежатиме від підсумків переговорів прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і прем'єра Росії Володимира Путіна, які мають відбутися наприкінці квітня.

"Якщо Юлія Тимошенко переконає Москву в тому, що брюссельська декларація не завдасть збитків Росії і не зруйнує існуючу схему постачань російського газу в Євросоюз, відносини між компаніями перейдуть в мирне русло", - пояснило джерело в російському уряді виданню "Комерсант-Україна".

Претензії "Газпрому" до "Нафтогазу" досі залишаються невизначеними. За інформацією уповноваженого президента президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдана Соколовського, "Газпром" вимагає від "Нафтогазу" сплатити близько 500 мільйонів доларів штрафу за недобір газу в березні.

Натомість прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський заявив, що "Газпром" не висував подібних штрафних санкцій.

Джерела журналістів стверджують, що юридично повідомлення українській стороні вислане, але за бухгалтерськими звітами вимога не пред'явлена.

У першому кварталі поточного року "Нафтогаз" купив удвічі менше газу, ніж належить за контрактом – 2,5 млрд кубометрів замість 5 млрд кубометрів. Документ передбачає принцип take or pay, коли споживач зобов'язаний вибрати не менше 80% від обсягів, вказаних у контракті. Інакше різниця між реальним і мінімально обумовленим об'ємом (у цій ситуації 30%) повинна бути компенсована споживачем.

Раніше Юлія Тимошенко повідомила, що провела з Володимиром Путіним телефонну розмову, під час якої було досягнуто домовленості провести засідання російсько-української міжурядової комісії в двадцятих числах квітня. За її словами, усі конфліктні моменти навколо модернізації української газотранспортної системи були зняті.

Читайте також:

Тимошенко поїде до Путіна 29 квітня

Росія визнала, що програла інформаційну війну з Україною

"Газпром" хоче оштрафувати Україну на 530 млн. доларів

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: