Путін передумав штрафувати Україну за газ

Путін заявив, що штрафні санкції не застосовуються, тому що Росія і Україна підтвердили намір неухильно дотримувати домовленості в газовій сфері.

Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін повідомив, що штрафні санкції за недобір газу Україною з урахуванням квітня могли б скласти 2 мільярдів доларів.

"Ці санкції не застосовуються", - сказав Путін на прес-конференції за підсумками переговорів з прем'єром України Юлією Тимошенко.

Російський прем'єр сказав, що Росія і Україна підтвердили намір неухильно дотримувати домовленості в газовій сфері. "Ми ще раз підтвердили, що наші відносини будуватимуться виключно на основі ринкових принципів і за неухильного дотримання наявних угод, контрактів та інших домовленостей", - сказав Путін.

Водночас прем'єр-міністр України Юлія Тімошенко пояснила недобір передбачених контрактом об'ємів газу тим, що через світову кризу в Україні скоротилося промислове виробництво і, відповідно, споживання газу.

"За домовленостями з "Газпромом", ми оплачуємо той об'єм, який споживаємо. Дуже важливо, що "Газпром" і російський уряд пішли назустріч нам в цьому питанні", - сказала Тімошенко.

Вона підкреслила, що за спожиті об'єми Україна розраховується в повному об'ємі.

Російський прем’єр-міністр також повідомив, що Росія і Україна поки не домовилися про видачу Києву кредиту на 5 мільярдів доларів на газ для сховищ.

Російський прем’єр сказав, що вартість 19-20 мільярдів кубометрів газу, які Україна має намір закачати в підземні сховища газу, складає 5 мільярдів доларів.

"На сьогоднішній день остаточного рішення немає. Є розуміння, як вести консультації", - сказав Путін.

Путін відзначив, що питання про закачування газу в ПХГ обговорювалося на переговорах з українським прем'єром, причому "в діловому режимі, без шуму і пилу".

"Але рішення поки не знайдено. Є натяки на те, що ми таке рішення знайдемо", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Юлія Тимошенко на зустрічі з Володимиром Путіним висловила вдячність від імені України за розуміння російською стороною ситуації з недобором Україною російського газу та за подолання конфронтації у відносинах двох країн.

Читайте також:

Тимошенко вмовила Путіна не штрафувати Україну за недобір газу

Путін пропонує Тимошенко розробити спільну антикризову політику

Тимошенко і Путін порушили плани та почали зустріч тет-а-тет

Росія продовжить дискусію про українську трубу

ВідеоПутін передумав штрафувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: