Путін підрахував: Україна протягне ще 1,5-2 місяці

Володимир Путін підрахував, що без російського газу Україна проживе ще 1,5-2 місяці.


Україна зможе обходитися без російського газу ще півтора-два місяці, вважає Володимир Путін. "Україні потрібен російський газ. Без нього вона через півтора-два місяці не зможе обійтися", - заявив Путін.

Путін відзначив, що ця обставина є "чинником оптимізму" в ході переговорів з Україною про поставки російського газу в цю країну.

Раніше Юлія Тимошенко заявляла, що за умов м'якої зими і накопичених в сховищах 17 мільярдів кубометрів газу країна зможе "спокійно прожити рік".

Іншим чинником російський прем'єр назвав необхідність розвивати транспортні можливості і диверсифікацію шляхів поставки палива з Росії до Європи. "Треба позбавити її (транзитну країну) монопольного положення", - сказав Путін. При цьому він звернув увагу на те, що "нові транзитні можливості ні у кого нічого не віднімають".

Путін також додав, що Росія не збирається припиняти стосунки з своїми транзитними партнерами, проте підкреслив, що "домовлятися з ними буде легше".

Він підтвердив, що Росія готова перейти з Україною на ринкові відносини в області поставок газу і його транзиту до Європи, коли Росія постачає газ в Україну за ринковою ціною і платити за його транзит до Європи також за ринковими цінами.

При цьому Путін не погодився з формулюванням одного з представників німецьких ЗМІ, який запитав, "як довго Росія морозитиме Європу". "Я проти такого формулювання. Чому ви не запитаєте про це в України?" – сказав російський прем'єр.

"Поки в Європі стверджують, що Росія винувата, Україна не змінить свою позицію. Що ж ми так і житимемо в умовах криміналу і шантажу?" - додав Путін.

Читайте також:
Замерзаюча Європа вручила Путіну орден
Тимошенко прилетіла у Москву вирішувати газові
проблеми
Путін домовився з Меркель влаштувати Україні перевірку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: