Путін побачив прорив у відносинах Москви і Києва

Російська влада сподівається, що Москва та Київ стануть повноцінними стратегічними партнерами.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що в російсько-українських відносинах відбувся "якісний прорив" і дві країни зможуть стати повноцінними стратегічними партнерами.

На прес-конференції після російсько-українських переговорів в Сочі Путін зазначив, що підписані нещодавно угоди дають Україні додатковий енергетичний та інвестиційний ресурс для розвитку і подолання наслідків глобальної кризи.

"Завдяки газовим знижкам наші сусіди зможуть вкласти у національну економіку за десять років понад 40 мільярдів доларів. По суті, мова йде про якісний прорив у двосторонніх відносинах, про створення політичних та економічних умов для побудови реального стратегічного партнерства між нашими державами", - сказав Путін.

Серед сфер можливої співпраці Києва та Москви особливо важливим вважається газове питання. Як вже повідомлялося, у Сочі Путін запропонував об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз", створивши спільний газовий холдинг. Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що консультації і переговори на цю тему розпочнуться одразу після травневих свят у Москві.

Ще раніше Росія висунула пропозицію об'єднати підприємства атомної енергетики України та Росії.

Нагадаємо, 21 квітня у Харкові президенти України та Росії Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму ще на 25 років. В обмін на це Україна отримала знижку на газ, вартість якого з другого кварталу поточного року становитиме 236 доларів за тис. куб. м.

Читайте також:

Путін запропонував об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз"

Росія готова надати Україні кредит у 500 мільйонів доларів

Росія надасть Україні знижку в мільярд доларів при купівлі ядерного палива

Росія забрала в України виробництво Ан-148

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: