Путін починає холодну війну

Видання The Times пише, що позиція Путіна у газовій суперечці може призвести до розв'язання нової холодної війни.

Як пише The Times, газова війна не дає Кремлю бажаних результатів. Перекривши вчора поставки повністю, Володимир Путін "кинув виклик ЄС", а не Києву. "Російський прем'єр не робить секрету з того, що він має намір використовувати державну газову монополію як зброю, - сказано у статті, - а спроби представити це як суто економічну суперечку між постачальником і споживачем виглядають смішно".

На думку видання, Путін переслідує дві мети: покарати український уряд за бажання вступити в НАТО і в цілому дати зрозуміти країнам Східної Європи, що не варто повертатися до Росії спиною.

Щоб задовольнити вимогу Москви про подвоєння ціни, довелося б витратити майже весь 16-мільярдний кредит, виданий МВФ Україні два місяці тому, сказано у статті. Жоден український політик не може піти на цей крок в умовах нинішньої внутрішньополітичної кризи.

У результаті, пише автор, Росія може втратити підтримку деяких європейських країн, які раніше займали обережну позицію і не допустили вступу України і Грузії в НАТО. Очевидно також, що Євросоюз думатиме про подолання газової залежності від Москви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: