Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Росія вважає, що Європа не дасть Україні грошей, а за несплату "Газпром" припинить постачання блакитного палива.

Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявляє, що у разі несплати Україною за російський газ його транзит до Європи може бути припинено в червні – на початку липня.

Глава уряду Росії заявив, що Євросоюз не бажає надавати фінансову допомогу Україні за оплату контрактів з постачань газу, і попередив, що у випадку порушення контрактів "Газпром" може припинити постачання газу.

"Усі наші звернення в комісію Європейських співтовариств дотепер успіху не мали. Відповідь одна - для України в нас грошей немає", - заявив Путін.

"Що буде відбуватися відповідно до наявних контрактів? При першому ж збої в оплаті "Газпром" має право зажадати передоплату. Як тільки передоплати не буде, не буде і газу", - підкреслив він.

За його словами, на сьогоднішній день Україні необхідно вирішити два завдання: оплачувати газ за поточне споживання і заплатити за закачування газу в підземні сховища, без чого в осінньо-зимовий період українська економіка існувати не може.

У той же час віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін заявив, що Росія не готова надати Україні кредит на придбання газу для наступного накачування в підземні сховища.

На зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим він повідомив, що "уряд України і "Нафтогаз" України звернулися до російської сторони з проханням дати кредит у розмірі 4,2 млрд. доларів для придбання приблизно 19,5 млрд. кубометрів газу".

"Однак "Газпром" уже перевів за транзит газу через територію України 2,15 млрд. доларів. Цього досить для забезпечення транзиту газу через Україну до лютого 2010 року включно, сопвідомив Сєчін.

Він підкреслив, що "у цій ситуації "Газпром" не може в однобічному порядку фінансувати своїх партнерів в Україні з цією метою".

Нагадаємо, 1 червня прем'єр-міністр Росії надіслав лист до Міжнародного валютного фонду, в якому звернув увагу на необхідність додаткової підтримки України, щоб не зірвати постачання газу для безперебійної роботи системи в осінньо-зимовий період.

Раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що у Росії є сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ.

"У нас є сумніву в платоспроможності України. Партнери в цій ситуації допомагають своїм партнерам, і ми готові допомогти українській державі, але хотіли б, щоб значну частку цієї роботи взяв на себе і Європейський Союз, тобто ті країни, які зацікавлені в надійності і безпеці енергоспівпраці", - відзначив він.

Проте 29 травня президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що ЄС поки не може допомогти Україні фінансово в оплаті за газ.

“Це дуже складно з нашим нинішнім європейським бюджетом допомогти Україні”, - додав він.

В свою чергу, український посол при Євросоюзі жорстко розкритикував Росію за заяви про те, що Україна не може заплатити за спожитий газ.

“Робиться це з абсолютно тією самою метою, що і в січні: посіяти паніку, створити враження, що українська влада не контролює ситуацію, що населення перебуває у великому ризику, нема кому про нього подбати”, - переконаний український дипломат Андрій Веселовський.

Читайте також:

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

"Газпром": відключити Україні газ неможливо

Путін просить МВФ дати Україні грошей на газ

Мєдвєдєв сумнівається, що Україна зможе платити за газ
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: