Путін помилував незаконно засуджених українців Солошенка та Афанасьєва

Дата публікації
Перегляди
1068
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Путін помилував незаконно засуджених українців Солошенка та Афанасьєва

Два різних укази набули чинності сьогодні, 14 червня, з моменту їх підписання.

Президент Росії Володимир Путін помилував незаконно засуджених українців Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Про це повідомили в прес-службі Кремля, пише Інтерфакс.

Українці помилувані двома різними указами і звільнені від подальшого відбування покарання. Обидва укази набули чинності з моменту їх підписання.

Сьогодні 14 червня, український літак Ан-26 з незаконно засудженими в РФ громадянами України Юрієм Солошенко і Геннадієм Афанасьєвим вилетів з підмосковного аеропорту "Внуково-2". Українців в літаку зустріли прес-секретар президента України Святослав Цеголко і перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Нагадаємо, що раніше українські політв'язні Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко написали прохання про помилування на ім'я президента Росії. За словами адвоката, звернення до президента з проханням про помилування Афанасьєву було запропоновано "для спрощення процедури передачі в Україну як найбільш простий спосіб".

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова і Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв і інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їх справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенко відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1068
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація