Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін помилував незаконно засуджених українців Солошенка та Афанасьєва

Путін помилував незаконно засуджених українців Солошенка та Афанасьєва

Два різних укази набули чинності сьогодні, 14 червня, з моменту їх підписання.

Президент Росії Володимир Путін помилував незаконно засуджених українців Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Про це повідомили в прес-службі Кремля, пише Інтерфакс.

Українці помилувані двома різними указами і звільнені від подальшого відбування покарання. Обидва укази набули чинності з моменту їх підписання.

Сьогодні 14 червня, український літак Ан-26 з незаконно засудженими в РФ громадянами України Юрієм Солошенко і Геннадієм Афанасьєвим вилетів з підмосковного аеропорту "Внуково-2". Українців в літаку зустріли прес-секретар президента України Святослав Цеголко і перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Нагадаємо, що раніше українські політв'язні Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко написали прохання про помилування на ім'я президента Росії. За словами адвоката, звернення до президента з проханням про помилування Афанасьєву було запропоновано "для спрощення процедури передачі в Україну як найбільш простий спосіб".

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова і Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв і інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їх справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенко відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції