Путін пообіцяв покарати Україну за крадіжку російського газу

Росіяни попередили, що вже готові обмежити поставки газу до України та заздалегідь застерегли українську сторону від крадіжки свого палива.

Росія готова знову почати скорочення подачі газу до України в разі повторного, аналогічного торішньому несанкціонованого відбору блакитного палива.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками переговорів із федеральним канцлером Австрії Вернером Файманом. "Платитимуть партнери за постачання для внутрішнього споживання, значить, отримуватимуть газ для внутрішнього споживання, не платитимуть (а це означає, що можливий несанкціонований відбір), значить, скорочуватимемо подачу", - сказав глава російського уряду.

Він висловив упевненість, що фінансові можливості України дозволяють оплачувати необхідні обсяги російського газу, й це підтверджують дані Міжнародного валютного фонду.

"Проблема в тому, що в Україні йде передвиборна президентська боротьба", - пояснив Путін, звернувши увагу на те, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і президент Віктор Ющенко представляють різні політичні сили.

Кажучи про гарантії поставок російського газу до Європи, прем'єр РФ відзначив: "Дуже розраховуємо, що наші головні транзитери виконуватимуть всі свої зобов'язання".

Він також запевнив, що з російського боку ніяких збоїв в цій сфері не було і не буде. "Якщо транзитні країни дотримуватимуть свої зобов'язання, з наший сторони не буде жодних проблем", - пообіцяв Путін.

Крім того, він додав, що нові маршрути постачань газу з РФ до Європи, зокрема "Південного потоку", стануть ще одним гарантом стабільності російських постачань газу. "Це дисциплінуватиме наших (діючих) партнерів по транзиту", - наголосив Путін.

Нагадаємо, перед цим український президент Віктор Ющенко закликав деполітизувати питання поставок російського газу та зауважив, що РФ має 150 років безкоштовно постачати газ до України.

Раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Україна матиме ускладнення із оплатою російського газу через січневі президентські вибори. А Путін із посиланням на українську колегу Юлію Тимошенко говорив, що нормально платити за газ заважає Ющенко.

Читайте також:

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

В уряді пророкують проблеми з газом на Різдво

СП звинуватив Тимошенко в політичних доносах на користь Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: