Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Прем’єр Росії вказав на те, що Україна знаходиться в предбанкрутному стані, а партнерів добивати не можна.

Росія відмовилася від штрафних санкцій щодо Києва за недобір газу, враховуючи предбанкрутний стан України, заявив прем’єр-міністр РФ Володимир Путін.

"У нас зараз Україна не бере об’єм, який прописаний у контракті, і мала би платити штрафи. Ми прощаємо ці штрафи, тому що виходимо з реалій - їм нічим платити. Вони знаходяться в предбанкрутному стані, а ви чудово розумієте - не можна партнерів добивати", - сказав Путін на зустрічі з шахтарями, відповідаючи на їх запитання.

"Газпром" постачає газ за принципом "бери і плати" - контрагент зобов`язаний сплатити законтрактований об’єм газу.

За контрактом у лютому Україна повинна була саплатити 720 мільйонів доларів за 2 мільярди кубометрів, при тому, що фактично імпортувала 1 мільярд кубометрів на 360 мільйонів доларів.

На початку березня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що російський газовий монополіст не застосовуватиме штрафні санкції до "Нафтогазу України" за недобір газу в лютому поточного року.

Разом з тим, глава "Газпрому" нагадав, що відповідно до раніше досягнутих домовленостей "є мінімальний об’єм відбору газу, який повинна здійснювати Україна по місяцях".

За контрактом Україна розраховується з "Газпромом" за отриманий газ щомісячно. Оплата повинна надходити до 7 числа кожного місяця, наступного за місяцем постачання. У разі невчасної оплати контракт передбачає перехід на авансову систему розрахунків.

Нагадаємо, 5 березня НАК "Нафтогаз України" повністю розрахувався з ВАТ "Газпром" за поставки газу у лютому 2009 року. Сума становила близько 360 млн. дол.

Читайте також:

Тимошенко візьме 5 млрд. у Москви, щоб заплатити за російський газ

"Нафтогаз" розплатився з "Газпромом" за лютий

Путін заступився за "Нафтогаз" і пообіцяв Україні проблеми

Рада створила комісію для розслідування обшуку "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: