Путін просить МВФ дати Україні грошей на газ

У Росії стверджують, що теж готові допомогти Україні фінансово, але лише разом з Міжнародним валютним фондом і Європейським союзом.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін надіслав лист до Міжнародного валютного фонду, в якому зверну увагу на необхідність додаткової підтримки України, щоб не зірвати постачання газу для безперебійної роботи системи в осінньо-зимовий період. Про це сьогодні, 1 червня, заявив віце-прем'єр - міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

Зокрема, в своєму листі російський прем'єр заявив про готовність Росії брати участь в розміщенні облігацій на суму 10 млрд доларів.

За словами Кудріна, схоже звернення направлене також і в Європейський Союз. При цьому, підкреслив він, Росія готова приєднатися до цих зусиль з підтримки, але тільки в тому випадку, якщо її надаватимуть і МВФ, і ЄС.

"Ми вважаємо, що ЄС теж має бути зацікавлений, щоб не допустити провалу", - відзначив він.

Кудрін заявив, що "Україна стоїть на межі, коли не зможе повною мірою забезпечувати платежі по газу".

"А це нас дуже турбує, тому ми попросили МВФ додатково вивчити ситуації із зовнішніх платежів України за газ, а це, по суті, виконання торговельно-платіжного балансу, що зазвичай і вивчає МВФ", - пояснив віце-прем'єр.

Нагадаємо, раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що у Росії є сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ. "У нас є сумніву в платоспроможності України. Партнери в цій ситуації допомагають своїм партнерам, і ми готові допомогти українській державі, але хотіли б, щоб значну частку цієї роботи взяв на себе і Європейський Союз, тобто ті країни, які зацікавлені в надійності і безпеці енергоспівпраці", - відзначив він.

Проте 29 травня президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що ЄС поки не може допомогти Україні фінансово в оплаті за газ.

“Це дуже складно з нашим нинішнім європейським бюджетом допомогти Україні”, - додав він.

У свою чергу прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі вже пообіцяв звернутися до Європейського Союзу з пропозицією допомогти Києву з оплатою російського газу, а саме – сплатити половину боргу.

Між тим українська влада заявляє, що проблем зі сплатою за паливо не матиме, просто Росія хоче, щоб ЄС взяв участь у фінансуванні закупівлі газу.

Читайте також:

Європа не допомагатиме Україні оплачувати російський газ

"Газпром" бачить лише один вихід з газової кризи

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Москва боїться, що Україна не заплатить за газ, і вимагає гроші в Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: