Путін радить Європі шукати гроші для сплати газового боргу України

Прем'єр-міністр РФ підкреслив, що "самотужки нести тягар субсидування української економіки Росія не має наміру".

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін наголошує, що проблема транзиту російського газу через Україну "стосується більшості європейських країн, і вирішувати її необхідно спільними зусиллями, з повним розумінням відповідальності".

Він нагадав, що 7 червня Україна має здійснити черговий платіж за російський природний газ, що поставляється для внутрішнього споживання і закачування в підземні сховища.

"Проведені переговори показують, що з виконанням цих фінансових зобов'язань можуть виникнути проблеми. Як наслідок, зростає ризик нових збоїв у транзиті російського газу європейським споживачам", - цитує Путіна його прес-служба.

"Оскільки українська сторона висловила сумніви в здатності здійснити поточні платежі за природний газ, ми інформували наших партнерів про ситуацію, яка складається", - зазначив він.

"Мною направлені послання керівництву Євросоюзу. У п'ятницю обговорив тему постачань газу через Україну і можливі шляхи вирішення проблеми в телефонній розмові з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу", - повідомив Путін.

Глава російського уряду зазначив, що, "судячи з реакції європейських лідерів, Євросоюз не в змозі надати Україні необхідну фінансову допомогу". "При цьому звучали посилання на гостру економічну кризу, а також на внутрішні правила і процедури ЄС", - йдеться в заяві.
"Попереджаючи європейських партнерів про те, якою загрозою для енергетичної безпеки Європи може бути ситуація, що складається, ми заявили про готовність узяти на себе частину відповідальності і фінансових зобов'язань по врегулюванню проблеми", - заявив він.

Разом з тим, Путін підкреслив, що "самотужки нести тягар субсидування української економіки Росія не має наміру". "Розраховуємо, що наша стурбованість буде почута і найсерйознішим чином пророблена на майбутньому засіданні Європейської Ради", - наголосив він.

Путін повідомив, що направив листа директору-розпоряднику МВФ Домініку Стросс-Кану, у якому підтвердив, що Росія могла б вкласти до 10 млрд доларів в облігації МВФ.

Прем'єр РФ переконаний, що кошти, які виділяються Росією, "повинні бути використані в першу чергу для допомоги нашим сусідам по СНД, у тому числі для вирішення проблем, з якими зіштовхнулася Україна в енергетичній сфері".

Як відомо, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що ЄС поки не може допомогти Україні фінансово в оплаті за газ.

Раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв висловив сумніви у здатності Києва сплатити за газ, який необхідно закачати в підземні сховища - 19,5 мільярда кубометрів палива. Він запропонував Євросоюзу для забезпечення енергобезпеки подумати про надання синдикованого кредиту Україні.

Читайте також:

Європа не допомагатиме Україні оплачувати російський газ

"Газпром" бачить лише один вихід з газової кризи

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Ющенко поїде до Мєдвєдєва скасовувати "закулісні" газові угоди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: