Путін: Росія не претендує на управління українською трубою

Росія запевняє: питання про створення міжнародного консорціуму для модернізації української ГТС не зняте з порядку денного.

Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на спільній прес-конференції з українською колегою Юлією Тимошенко в Москві.

При цьому він підкреслив, що модернізація ГТС має на увазі збільшення пропускної спроможності системи на 60 млрд куб. м на рік і тому встає питання про джерело постачань газу.

"Відрами ніхто цей газ носити не буде", - відзначив Путін. Він підкреслив, що при рішенні даного питання "треба хоч би переговорити з Росією із цього приводу".

За словами російського прем’єра переговори з цього питання вести "можна з ЄС, можна з Непалом - з тим, хто зацікавлений і може внести свій позитивний внесок".

"В ході консультацій ми прийшли до висновку, що в тому або іншому ступені, формі участь російської сторони (у модернізації ГТС) можлива і це повністю відповідає російським і українським інтересам", - відзначив прем'єр-міністр РФ.

Путін наголосив, що питання про створення міжнародного консорціуму для модернізації української ГТС не зняте з порядку денного.

"Я дотепер не розумію, що тут може викликати сумніви, - сказав Путін. - Але остаточне слово - за Україною, і, вважаю, що це питання ще може бути і повинен бути поставлений, маючи зважаючи на, зокрема, зацікавленість європейських споживачів".

"Є розуміння, що ефективна модернізація системи, яка забезпечує безперебійну поставку російського газу до Європи, можлива тільки з участю російської сторони", - додав Путін.

У свою чергу, Тимошенко запевнила, що питання про здійснення модернізації без якої-небудь участі Росії "ніколи не ставилося", мова йшла про можливе фінансування проекту з боку консорціуму європейських банків.

Вона нагадала, що чотири роки тому в Україні був прийнятий закон, який строго закріпив держвласність газотранспортної системи і заборонив включати ці транспортні потужності в спільні підприємства, а також розділяти і переформатувати відповідне підприємство.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз підписали 23 березня в Брюсселі декларацію про модернізацію української газотранспортної системи. Декларація не передбачає участі Росії.

Газотранспортна система України є другою в Європі і однієї з найбільших в світі. Її загальна протяжність складає 37,6 тисячі кілометрів.

Читайте також:

Тимошенко спробує вмовити Путіна давати Україні менше газу

Тимошенко перед зустріччю з Путіним одержить благословення

Європа змінює умови купівлі російського газу

Росія підготувала нову угоду про транзит енергоносіїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: