Путін розповів, чим його не влаштовує Ющенко

Російський прем'єр вважає, що позиція українського президента заважає вирішити низку проблем у газових відносинах двох країн.

Вирішити проблему закачування газу до підземних газових сховищ (ПГС) України заважає відсутність консолідованої української позиції з цього питання, зокрема заяви президента Віктора Ющенка щодо питань, пов'язаних із блакитним паливом.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в Астані на зустрічі зі своєю українською колегою Юлією Тимошенко. Таким чином російський урядовець прокоментував заяву Ющенка про те, що "інша країна" може провести відчуження активів НАК "Нафтогаз України".

За словами Путіна, Україна та Росія зараз обговорюють питання про умови закачування газу, зокрема про форму його оплати. В переговорах йдеться, в тому числі, про можливість використання з цією метою авансових платежів "Газпрому" за транзит газу протягом наступних п'яти років.

"Термін великий – до п`яти років. Зрозуміло, що й ризики російської сторони дуже великі, маючи на увазі, прямо скажу, і майбутні президентські вибори, і все, що пов`язане з можливою реорганізацією газотранспортних структур в Україні", – наголосив прем'єр РФ.

При цьому він підкреслив, що ситуацію посилили останні заяви Ющенка. "Ситуація посилилася, на жаль, тому що ми чули зовсім нещодавно – президент Ющенко зробив заяву про те, що вважає таку форму оплати неприйнятною і мало незаконною. Я прошу громадськість наших країн звернути на це увагу. За таких умов і з такими великими ризиками ми вирішувати питання в такому режимі навряд чи зможемо. Нам потрібна консолідована позиція керівництва України, але навіть і це ще не означає, що ми зможемо закрити всі проблеми, адже обсяги великі, і терміни фактичного кредитування дуже великі, і ризики великі", - відзначив Путін.

За його словами, Україна та Росія продовжать узгодження питання про закачування газу в ПГС, і що українська сторона вже сформулювала свої пропозиції. "Ми їх уважно розглянемо і найближчим часом продовжимо контакти для того, щоб визначити подальші кроки для вирішення цього питання", – наголосив урядовець. На його переконання, закачування газу Україна має провести найближчим часом.

В той же час, Юлія Тимошенко висловила сподівання на успішне вирішення цього питання. "Я думаю, що закачування буде", – зазначила вона.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, звідки Україна може чекати грошей на оплату цього газу – з Росії чи з Євросоюзу, Путін зазначив: "Я вже казав – ми звернулися в Єврокомісію, і нам відповіли там вустами міністра фінансів: для України в нас грошей немає".

При цьому він підкреслив, що питання закачування газу є спільною проблемою України і Росії. "Нормальне забезпечення споживачів газу в Україні є дуже істотною умовою забезпечення транзиту європейським споживачам, і ми це бачили під час тієї кризи, яка мала місце на початку цього року. І всі мають це розуміти і нести свою частку відповідальності. Ніхто не повинен вдавати, що його це не стосується. Росія готова внести свою частку до вирішення цього питання, але тільки частку, а якою буде ця частка, вирішиться в процесі переговорів", – додав Путін.

Нагадаємо, на зустрічі з російським прем'єром Тимошенко визнала, що газові питання між Україною та РФ ще остаточно не вирішені. Разом із тим, Тимошенко впевнена у позитивному вирішенні всіх проблем, що можуть завадити стабільному постачанню блакитного палива до України і Європи.

Після попередньої зустрічі з Путіним, що відбулася в Москві 29 квітня, Тимошенко заявила, що наполягатиме на тому, щоб оплата за 19,5 мільярда кубометрів газу, який необхідно закачати в ПГС України в 2009 році, була проведена авансовими платежами, одержаними за транзит газу.

Проти цього й виступив президент Ющенко. Він зокрема висловив побоювання, що в умовах розбалансованості бюджету і боргів НАК "Нафтогаз", авансовий платіж російської сторони за транзит свого палива може стати приводом для порушення питання про приналежність української газотранспортної системи.

Читайте також:

Тимошенко з Путіним не вдалось остаточно вирішити газове питання

Тимошенко подякувала Путіну за допомогу і газ

Яценюк: у Путіна є багато чому повчитися

"Газпром" дав "Нафтогазу" грошей і погрожує проблемами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: