Путін: Тимошенко раніше не заперечувала проти продовження терміну ЧФ

Прем’єр-міністр РФ здивований тим, що Тимошенко збирає людей і протестує. Каже, коли раніше зустрічалися, то не заперечувала.

Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін здивований реакцією деяких політичних сил на угоду про продовження термінів перебування ЧФ у Криму і заявляє, що колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко в ході переговорів з ним на посаді прем’єра не заперечувала проти такого рішення.

Про це Путін заявив у понеділок на брифінгу в Києві.
"У попередні роки - та ось зовсім недавно - ми з колишнім урядом України, у тому числі і з Юлією Володимирівною, обговорювали питання про можливе продовження перебування російського флоту в Криму. Ніхто не заперечував", - сказав Путін.

При цьому він відзначив, що ситуація, що виникла сьогодні, не зіпсує його особистих стосунків з екс-прем’єр-міністром України.

"Я розумію, що це питання просто внутрішньої політики. Але завжди питання стояло таким чином. Ніхто, зокрема Юлія Володимирівна, не заперечувала в розмовах зі мною, в усякому разі, обговорювати питання продовження перебування російського флоту. Мова йшла тільки про одне - ціна питання", - сказав Путін.

Він вважає, що продовження перебування флоту РФ у Севастополі обійшлося достатньо дорого. "Та ціна питання, яку нам викотили, - вона, по-моєму, позамежна… Таких грошей не коштує жодна військова база в світі. Немає такої ціни. Якщо порахувати за 10 років роботи контракту - це 40-45 млрд дол. Декілька баз таких можна побудувати. Але для нас це питання не лише грошей, а й взаємодії з Україною. І співпраця у військовій сфері, безумовно, піднімає ступінь довіри між двома державами. Дає можливість працювати довірливо і в економіці, і в соціалці, і в політиці", - сказав Путін.

Відзначимо, що, за словами регіоналів, Російська Федерація спочатку серйозно не розглядала питання продовження перебування ЧФ в обмін на зниження ціни на газ, а погодилася лише з четвертої спроби.

Нагадаємо також, що 21 квітня президенти Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду, згідно з якою до 2042 року продовжується термін базування в Криму ЧФ РФ. При цьому підвищується ставка орендної плати за перебування флоту в Севастополі на величину дисконту до вартості російського природного газу. Тепер договір повинен бути ратифікований парламентами двох країн.

Водночас, опозиція вже оголосила, що заблокує трибуну Верховної ради, якщо парламентська більшість поставить на голосування домовленості між Україною і Росією щодо ЧФ.

Читайте також:

Янукович з четвертої спроби вмовив Росію залишити флот у Криму

Литвин: ратифікація угоди щодо ЧФ РФ завершиться великою бійкою

У Львові 4 тисячі людей вийшли протестувати проти російського флоту

Комуністи бояться, що Тимошенко повіситься на своїй косі через ЧФ РФ

ВідеоПутін в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: