Путін: Україна має сама забезпечувати транзит газу

Зустріч у Брюсселі не вирішила російсько-української газової суперечки. Москва продовжує "у всіх гріхах" звинувачувати Київ.

Україна має забезпечувати технічний транзит російського газу за рахунок власних ресурсів, заявив на зустрічі з іноземними ЗМІ прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

При цьому, підкреслив він, Росія "готова платити ринковий транзит". Але тільки за умови, якщо Україна сплачуватиме ринкову ціну за газ.

Путін впевнений, що Україна з самого початку газового конфлікту з Росією була націлена на шантаж в питанні транзиту газу до Європи.

"31 грудня (2008 року) "Нафтогаз України" направив до "Газпрому" повідомлення, в якому заявив про неготовність гарантувати транзит газу з України до Європи. Про що це говорить? Це говорить про те, що із самого початку, на жаль, українські партнери націлювалися на шантаж, пов'язаний з можливою блокадою постачань російського газу європейським споживачам", - зазначив він.

На питання журналістів, які дані є в Москви щодо незаконного відбіру газу Україною, Путін продемонстрував кілька документів, підготовлених незалежною закордонною компанією "SGS". "Є докази", - наголосив він.

"Якщо ви не впевнені, то підпишіть протокол (про направлення спостерігачів ЄС), поставте туди своїх спостерігачів на кордоні між Росією і Україною, на кордоні України і Західної Європи - і в добру путь. Сидіть там і дивіться з ранку до ночі", - додав глава російського уряду.

Заяви Путіна з'явилися у пресі вже після того, як в Брюсселі пройшли переговори між "Газпромом", НАК "Нафтогазом" та представниками Європарламенту. За результатами дискусії сторони дійшли згоди направити європейських спостерігачів на об'єкти української газотранспортної системи.

За словами уповноваженого президента України Богдана Соколовського, відповідний протокол вже підписали. Втім, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Україна "зірвала підписання меморандуму щодо групіґи незалежного моніторингу транзиту російського газу до Європи".

Як запевнив Міллер, "ми (Росія) сьогодні мали можливість відновити постачання газу (до Європи транзитом через Україну), але сьогодні цього не відбулося". "Вся відповідальність лежить на українській стороні", - додав він.

Водночас "Нафтогаз України" вважає неприпустимим перекладання відповідальності за припинення постачання газу з Росії на Україну як країну-транзитера, яка не перешкоджала проходженню російського газу для європейських споживачів.

Нагадаємо, Україна та Росія досі не мають двостороннього контракту на поставки газу на 2009 рік. Крім того, невирішеним залишається питання транзиту російського газу до Європи, який було зупинено зранку 7 січня, після того, як російська сторона звинуватила Україну в "крадіжці" палива.

Сьогоднішній день особливих зрушень не приніс. Як проходили переговори у Брюсселі, дивіться у відеосюжеті ТСН.


ВідеоЯк "Газпром" та "Нафтогаз" переконували Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: