Путін відмовився від анонсованої на жовтень зустрічі з Тимошенко

Путін відмовився проводити дуже часті зустрічі з Тимошенко, щоб не створювати видимість її підтримки в період президентської виборчої кампанії.

Візит в Україну прем'єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна, анонсований на жовтень, не відбудеться.

Путін відмовився проводити дуже часті зустрічі з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, щоб не створювати видимість її підтримки офіційною Москвою в період президентської виборчої кампанії. У той же час президент Віктор Ющенко отримав можливість активізувати взаємини з Росією - не виключено, що він поїде на саміт СНД у Кишиневі, де зможе зустрітися з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

Заяви про те, що Володимир Путін відвідає Україну в жовтні, прозвучали 1 вересня в ході спільної прес-конференції пана Путіна і Юлії Тимошенко за підсумками їхньої зустрічі в Гданську (Польща). Прем'єри двох країн пообіцяли, що проведуть у Харкові засідання комітету з економічного співробітництва очолюваної ними російсько-української міждержавної комісії.

Юлія Володимирівна запросила російську делегацію до Харкова у жовтні.

Протягом останніх двох тижнів велася активна підготовка цієї зустрічі. Про це говорили і посол України в Російській Федерації Костянтин Грищенко, і прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Песков, що підтвердив 9 вересня в ефірі радіостанції "Ехо Москви", що візит російської делегації до Харкова запланований на "початок жовтня". Однак, як стало відомо, кілька днів тому апарат російського прем'єра повідомив апарату Юлії Тимошенко про відмову від досягнутих домовленостей.

Джерело повідомило, що в листопаді російська делегація поїде на РГП (рада голів влади –Ред.) СНД і проведення ще однієї зустрічі з Тимошенко буде зайвим.

Співрозмовник підкреслив, що засідання економічного комітету не скасовується, а лише переноситься та буде проведено разом із засіданням Ради глав урядів СНД, яке відбудеться в Ялті 19-20 листопада. Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що анонсований візит до Харкова може бути відкладено на листопад і перенесено в інше місто.

У той же час у взаєминах президентів України та Росії найближчим часом може початися певне потепління. Як повідомив джерело в дипкорпусі, Віктор Ющенко "з високою часткою ймовірності" поїде на саміт СНД, який відбудеться в Кишиневі 9 жовтня:

"Остаточне рішення з цього питання ще не прийнято, але Секретаріат президента всерйоз розглядає можливість участі Віктора Ющенка в кишинівському саміті. Це дозволить дати новий імпульс у взаєминах з країнами Співдружності, повноцінного введення в дію зон вільної торгівлі в рамках СНД і залучення Росії до проектів в рамках "Східного партнерства".

Читайте також:

Тимошенко владнала з Путіним газові проблеми і запросила його в гості

Тимошенко та Путін обговорили наступну зустріч і літаки

Тимошенко відмовилась від зустрічі з Туском

Секретаріат Ющенка дав Тимошенко завдання на зустріч із Путіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: