Путін: всі фінансові інститути відмовилися кредитувати Україну

Путін запропонував Україні продати золото, щоб сплатити за газ: якщо Київ не заплатить, Москва залишає за собою "право діяти".

Жоден міжнародний фінансовий інститут не погодився надати Україні кредит для закупівлі російського газу, заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

"Ми дійсно звернулися у всі міжнародні фінансові організації: і до Світового Банку, і до МВФ, ми звернулися до європейських партнерів на двосторонній основі. По суті скрізь відмова", - повідомив він.

Як відомо, Київ розраховував отримати кредити від європейських банків для оплати російського газу.

"Відповідь була одна: для України грошей немає", - заявив Путін. 

Він підкреслив, що Росія не має в своєму розпорядженні ресурсів, щоб самотужки допомогти Україні з оплатою постачань газу, але "робить все від неї залежне, щоб не виникло кризи, такої як минулого року".

Глава російського уряду повідомив про "отримання від партнерів сигналів про неплатоспроможність України"

"Наступний платіж - 7 липня. Постійно отримуємо сигнали про те, що платити нічим. Це ставить нас і споживачів в Європі в дуже складне положення", - зазначив Путін.

Але при цьому він заявив, що в України достатньо коштів для оплати постачань російського газу за черговий період. Відповідно до наявної у Путіна інформації, обсяг золотовалютних резервів України становить 27,8 млрд дол. "Цього досить для оплати постачань газу", - сказав прем'єр.

Якщо ж наступний платіж Росія не отримає, то Москва "залишає за собою право діяти відповідно до контракту, укладеного між "Газпромом" і українськими колегами".

Міністр фінансів РФ Олексій Кудрін підтвердив, що обсягів валютних ресурсів України достатньо для забезпечення виплат за газовими контрактами.

"Я зустрічався з директором-розпорядником МВФ, і ми обговорювали результати місії в Україні і ту допомогу, яку МВФ надає країні. За даними МВФ, в результаті цієї допомоги обсяг валютних ресурсів для забезпечення проплат по газу достатній для України", - сказав Кудрін. Тому, за даними МВФ, додаткових ресурсів найближчим часом виділено Україні не буде.

Раніше президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу висловив побоювання, що вже у липні через нестачу коштів на закупівлю газу, необхідну для закачування до підземних сховищ, Україна та Росія можуть почати нову газову війну та зірвати поставки блакитного палива до країн ЄС. Але водночас Євросоюз відмовив Україні в газовому кредиті.

За даними українського уряду, в червні за російський газ потрібно заплатити 250 мільйонів доларів, а вже у липні – 1 мільярд. На газ, необхідний для заповнення сховищ, Україні потрібно 4,2 мільярда доларів.

Читайте також:

Продовження "газової війни" очікується в липні

ЄС не втручатиметься в газові суперечки України і Росії

Україна впевнена, що Європа дасть їй кредит на газ

Тимошенко вимагає в Європи грошей на "спільне газове щастя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: