Нємцов: Путін вважає всіх українців у Росії бандерівцями

Російський опозиційний політик Борис Нємцов розповів, що російські вожді вважають українців, що мешкають в РФ бандерівцями.

Борис Нємцов
Борис Нємцов
Російські вожді бачать в українцях, які мешкають в Росії бандерівців чи прихильників ОУН-УПА. Про це заявив опозиційний російський політик Борис Нємцов в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР) Верховним судом Росії є політичною справою.

"Це очевидна політична справа. Справа в тому, що деякі російські вожді схильні бачити, що українські організації в Росії - це суцільні бандерівці, прихильники Мазепи, ОУН-УПА", - заявив Нємцов.

Колишнього заступника голови російського уряду дивує пасивна позиція української влади у цьому питанні.

"Я вважаю неправильною позицію Януковича. Коли закривають дві українські організації, коли закривають єдину бібліотеку, чому при цьому влада й опозиція мовчать?. Хоча це той випадок, коли вони повинні виступить разом. Коли в Україні намагаються утискати російську мову, в Росії піднімається шалений галас, коли йде тиск на російські організації, піднімається дикий галас", - зазначив політик.

Нємцов також розповів, що в російських ЗМІ ця тема практично не висвітлюється.

"Люди, які цікавляться Україною, обурені цим. Тим більше, там у більшості працюють росіяни. Вони вважають, що це веде до погіршення відносин між країнами. Але в Росії така цензура, що ця тема у ЗМІ не дуже педалюється", - підкреслив Нємцов.

Також Нємцов вважає, що втручання української влади може швидше вирішити це питання, ніж Європейський суд.

"На щастя, Європейський суд з прав людини не підпорядковується Путіну і Медведєву. Я сподіваюся, що він інтереси українських організацій захистить. Єдина проблема - це бюрократія. Вони роками можуть чекати розгляду своєї справи. Упевнений, що активна позиція української влади може швидше врегулювати це питання. І не чекати п'ять-шість років розгляду справи", - підсумував Нємцов.

Нагадаємо, 27 січня Касаційна інстанція Верховного суду РФ залишила в силі рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії ''Українці Росії'' (ФНКА).

Окрім того, в центрі скандалу опинилася Бібліотека української літератури в Москві: російські правоохоронці провели там обшуки і вилучили більш як 50 книг, в яких було виявлено слово "націоналізм". Потім виявилося, що книги з бібліотеки були вилучені в рамках кримінальної справи за фактом поширення екстремістської літератури. Ходили чутки про закриття бібліотеки, але 27 січня у посольстві України в Москві заявили, що уряд російської столиці має намір "продовжувати підтримку Бібліотеки української літератури".

Читайте також: 

Нємцов пояснив, чому Росія ліквідує українські організації

У Росії закриють ще одну організацію українців

Національну автономію українців Росії остаточно ліквідовано

Уряд Росії ліквідує Об'єднання українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: