Путін: Європа хоче потестувати Україну 5 днів

Путін розповів, що європейські газові компанії пропонують тестувати роботу ГТС Україну протягом 2-5 днів.


Європейські газові компанії пропонують ввести для України "випробувальний період" у 2-5 днів для перевірки надійності роботи газотранспортної системи України для транзиту російського газу до Європи, повідомив Володимир Путін.

За словами прем'єра, ідея "випробувального періоду" народилася під час зустрічі з європейськими партнерами.

Путін розповів, що європейці погодилися дати гроші для закупівлі технологічного газу, необхідного Україні для відновлення транзиту російського газу до Європи, проте висунули умову, що "Газпром" потім повинен буде повернути ці гроші.

"Звичайно, він повинен буде так зробити. А якщо цей газ буде вкрадений на території України? Всі задумалися. І тоді один з учасників (переговорів) запропонував: добре, давайте ми не надаватимемо весь цей ресурс (технологічний газ) вперед на три місяці. Ми поставимо 140 мільйонів кубометрів в трубу (ГТС України), а що стосується щоденного споживання для компресорних станцій, ми поставлятимемо щодня по 21 мільйону кубометрів і подивимося, як газ доходить до європейських споживачів протягом двох-трьох-п'яти днів. Так виникла ідея тестового періоду", - розповів Путін.

Сьогодні прес-служба "Газпрому" заявила, що Україна знову відмовила в прийомі російського газу через ГВС "Суджа" і транзиті його для Балкан, Молдавії і Словаччини, повідомляє прес-служба газового концерну.

"Газпром" о 01:00 за київським часом направив чергову заявку в об'єднане диспетчерське управління НАК "Нафтогаз України" на транзит 99,2 млн. куб. м газу на добу з 9:00 за київським часом 17 січня через ГВС "Суджа".

Читайте також:
Бойко: через 10 днів в Україні буде техногенна катастрофа
Тимошенко прилетіла у Москву вирішувати газові проблеми
Турчинов пообіцяв назвати ціну на газ сьогодні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: