Путін закликав Україну "позбутися політичних фобій минулого"

Російський прем'єр заманює Україну до Митного союзу економічними вигодами.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що політичні фобії перешкоджають прийняттю України рішення про приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

Про це російський прем'єр сказав на прес-конференції за підсумками засідання Вищого органу Митного союзу на рівні глав урядів.

"На мій погляд, інтереси економічного характеру, прагматичний погляд на речі не можуть не примусити наших українських колег виявити цікавість до цього утворення. Питання економічної вигоди - треба сісти, порахувати, зважити і позбутися різних політичних фобій минулого, а подивитися в майбутнє ", - сказав Путін.

При цьому він заявив, що при готовності Києва Митний союз буде готовий до переговорів про приєднання до нього України.

"Якщо Україна на якомусь етапі свого розвитку, взявши в руки олівець і порахувавши на папірці, що чого вартує, прийде до висновку, що це доцільно, то ми будемо готові почати прямий діалог про приєднання України до цих інтеграційних об'єднань", - зазначив російський прем'єр.

За його словами, це суверенний вибір українського народу й українського керівництва.

"На мій погляд, інтереси економічного характеру, прагматичний погляд на речі не можуть не змусити наших українських колег проявити інтерес до цього утворення", - сказав він.

При цьому російський прем'єр підкреслив, що ніхто не збирається Україні щось нав'язувати.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що Україна вирішила вивчити можливість приєднання до технічних регламентів митного союзу Єдиного Економічного Простору (Росія, Білорусь, Казахстан).

Прем'єр висловив думку, що такий крок дозволить значно спростити торгівлю між країнами, що входять в об'єднання.

У свою чергу Путін додав, що зі свого боку Росія зробить все, щоб узгодити всі позиції з цього напрямку співробітництва.

Зазначимо, що Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану діє в рамках Євразійського економічного співтовариства з 1 січня 2010 року.

6 липня в 2010 року набрав чинності Митний кодекс Митного союзу.

1 липня 2011 на внутрішніх кордонах Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану був знятий митний контроль.

З 1 січня 2012 року країни об'єднаються в Єдиному економічному просторі, на якому будуть застосовуватися єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Читайте також:

Азаров вирішив загнати Україну до Митного союзу

Азаров заявив про лічені дні до газового компромісу з Росією

Договір про зону вільної торгівлі між країнами СНД підписано

Країни СНД несподівано для себе домовилися про зону торгівлі

Росія і Україна планують розраховуватися рублями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: