Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Опубліковано проект міжурядової угоди, згідно з яким Росія отримає контроль над українською нафтою й газом, електро- та ядерною енергетикою.

У розпорядженні видання "Дзеркало тижня" опинився проект міжурядової угоди, запропонований уряду України російською стороною, який вочевидь найближчим часом буде розглянуто і ухвалено до підпису. У разі підписання проекту угоди, Росія отримає контроль над українською енергетикою і, як наслідок, економікою. Причому, не лише її газовою та нафтовою складовими, а й електро- та ядерною енергетикою, які, попри всі домагання, Україна берегла.

В ніч з 26 на 27 квітня відбулися переговори між головою уряду РФ Володимиром Путіним та віце-прем’єром Ігорем Сєчиним – з одного боку, та першим віце-прем’єром Андрієм Клюєвим, головою Мінпаливенерго Юрієм Бойком та міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, - з другого боку.

Путін заявив для преси, що Росія привезла до Києва масштабні пропозиції щодо однієї з галузей співробітництва. Ця заява, склад переговорників, а також джерела, з яких "ДТ" отримало проект угоди, запропонований російською стороною, - говорять про те, що саме "попередньо досягнуті домовленності" лягли в основу проекту майбутньої міжпрем’єрської угоди.

Проект міжурядової угоди, про яку йдеться, відкриває шлях до домінування російського менеджменту в українській енергетиці, домінування російських грошей в українській енергетиці, а також перед представниками влади обох країн відкриває найширші можливості для застосування (традиційних і "прогресивних") тіньових схем у цій сфері. Адже зумовлюють наявність великої кількості спільних підприємств, проектів, надання кредитів, а також зміну правил гри щодо юридичного оформлення і ставлення до власності РФ на території України.

Після можливої революційної зміни правил гри та перерозподілу власності, яка стане наслідком такої угоди, Партія регіонів де-юре може програти будь-які вибори, але де-факто завжди залишатиметься при владі. Принаймні, керуватиме тим її сегментом, який їй залишить РФ.

Експрес-аналіз проекту міжурядової угоди про розширення стратегічного співробітництва в галузі енергетики дає підстави вважати, що росіяни у газовій сфері зацікавлені в:

1. Отриманні доступу до внутрішнього ринку газу України, закупівлі та реалізації природного газу, заради чого передбачено створення СП. Нагадаємо, що аналогічне спільне підприємство між "РосУкрЕнерго" та НАК "Нафтогаз України" – "Укргаз-Енерго", вже працювало на ринку газу України. Проте ні дивідендів, ні прибутку Україна від нього не бачила. Жодний паритет у менеджменті компанії не дав українській стороні можливості відстоювати свої інтереси. Утворивши подібне СП, "Газпром" фактично, нарешті стане монополістом та визначатиме всі правила гри на українському газовому ринку.

2. Встановленні повного контролю над ГТС України , включаючи ПСГ. Російські фахівці отримають право без перешкод контролювати будь-який об’єкт газотранспортної системи на території України без дзеркального надання таких прав українським фахівцям, щодо об’єктів російської ГТС.

3. Гарантуванні Україною в односторонньому порядку недоторканності власності господарюючих суб’єктів РФ, їх дочірніх підприємств та афільованих товариств, які діятимуть на території України. Це означає, що ці підприємства не нестимуть, відповідно до законів України, відповідальності своєю власністю або коштами.

4. Односторонній відмові української сторони від імунітету проти судового розгляду, попередніх заходів щодо забезпечення позовних вимог та виконання судових рішень. Таким чином, Україна зобов’язується безапеляційно визнавати рішення будь-якого суду, наданого другою стороною (приміром, Бабушкінським райсудом міста Москва?).

5. Ревізії усієї бази двосторонніх міжурядових угод, що закладають підвалини відносин у газовій сфері, відкриваючи дорогу до денонсації попередньо встановлених правил гри на газовому ринку.

6. Розмиванні відповідальності і впливу уряду на господарюючі суб’єкти, шляхом введення приватноправової основи співпраці між ними. Таким чином може бути реалізованна схема "тихої" передачі управління українською ГТС НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" та безліч інших прихованих схем, пов’язаних з майновими та господарськими операціями.

У сфері нафти та нафтотранзиту Росія зацікавлена в:

1. Безпосередній участі російської сторони в розробці та формуванні методики розрахунків тарифів на послуги з транзиту нафти по українських магістральних нафтопроводах, що є суто внутрішньою справою української сторони. Більше того - уповноважені органи РФ мають "давати добро" на розмір тарифів на транзитні послуги.

2. Збільшенні обсягів російської нафти на українському ринку і зобов’язанні української сторони сприяти цьому. Окрім газової "голки", Україну ще більше підсаджують на "голку" російської нафти.

У сфері електроенергетики Росія зацікавлена в:

1. Проникненні у, до цього часу контрольовану українською державою та українським бізнесом, сферу. Насамперед, Росія зацікавлена у спільному з українською стороною експорті електроенергії у третині країни. Таким чином Київ віддає один з небагатьох експортних ринків, який би Україна могла задовольняти самостійно.

2. Максимальному використанні потреб української енергетики у відповідному обладнанні, реконструкції ТЕС та ГЕС задля розміщення мільярдних замовлень не на українських, а на російських підприємствах.

У сфері атомної енергетики Росія зацікавлена в:

1. Укладенні багаторічного контракту на ексклюзивне постачання ядерного палива для енергоблоків українських АЕС, кредитуванні та будівництві двох нових блоків за російським взірцем і застарілими технологіями.

2. Створенні СП по розробці Новокостянтинівського родовища урану в Україні та знятті державно-монопольних обмежень на участь російської сторони у цьому проекті. Нагадаємо, що поки чинне законодавство не дозволяє іноземним суб’єктам брати участь у розробці таких стратегічних покладів цієї сировини.

Читайте також:

Оприлюднено текст угоди між Януковичем і Мєдвєдєвим про базування ЧФ РФ в Криму

Москва готова кооперуватися з Києвом у ще двох українських галузях

Путін запропонував Україні ядерну революцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: