Путін заявив, що "більшовики віддали Україні російські території та пограбували РФ"

Путін заявив, що "більшовики віддали Україні російські території та пограбували РФ"

Associated Press

Президент країни-агресора також заявив, що "Закарпатська область нібито хотіла приєднатись до Російської СРСР".

Президент держави-агресора Володимир Путін у своїй статті вкотре повторив пропагандистську риторику про "єдиний народ" та те, що нібито "Радянський союз об'єднав українські землі, пограбувавши Росію". А Україна, на думку агресора, "повинна повернутись до тих кордонів, у яких вступила в СРСР". 

Про це йдеться на сайті Кремля. 

Так, президент держави-агресора опублікував статтю, зокрема й українською мовою. Путін вкотре повторив пропагандистську риторику про те, що "росіяни, українці та білоруси - єдиний народ" та про "входження українських земель в склад Російської імперії 1654 року".  Путін також заявив, що Крим та землі Причорномор'я після входження в склад Російської імперії нібито населяли "вихідці з російських губерній". 

"Після поділів Речі Посполитої Російська імперія повернула західні давньоруські землі, за винятком Галичини і Закарпаття, які опинилися в Австрійській, а згодом – у Австро-Угорській імперії", - йдеться в пропагандистському матеріалі. 

Путін заявив, що СРСР віддав Україні нібито російські землі та приєднав до її складу територію сучасної Західної України. Як приклад, він навів входження західних областей України в склад УРСР до та після Другої світової війни. Щодо Закарпатської області, то Путін заявив, що її жителі ще після розпаду Австро-Угорщини нібито "хотіли приєднатись до РРФСР чи безпосередньо до СРСР, але їхню думку проігнорували". Український Крим Путін назвав "незаконно переданим Україні в 1954 році". 

"Таким чином, сучасна Україна – цілком і повністю дітище радянської епохи. Ми знаємо і пам’ятаємо, що значною мірою вона створювалася за рахунок історичної Росії. Досить порівняти, які землі возз’єдналися з російською державою в XVII столітті і з якими територіями УРСР вийшла зі складу Радянського Союзу", - заявив у пропагандистському матеріалі Путін. 

При цьому він заявив, що нібито "більшовики за рахунок Росії на його думку, роздавали "щедрі територіальні подарунки" Україні. А в 1991 році люди, які живуть в Україні, нібито "опинились за кордоном від Росії". 

"Більшовики ставилися до російського народу як невичерпного матеріалу для соціальних експериментів. Вони мріяли про світову революцію, яка, на їхню думку, взагалі скасує національні держави. Тому довільно нарізали кордони, роздавали щедрі територіальні "подарунки". Врешті-решт, чим саме керувалися лідери більшовиків, шматуючи країну, вже не має значення. Можна сперечатися про деталі, про підґрунтя тих чи інших рішень. Очевидно одне: Росія фактично була пограбована", - йдеться в пропагандистській статті Путіна. 

Президент держави-агресора в пропагандистському матеріалі натякнув, що Україна повинна повернутись до тих кордонів, в "яких вступила до СРСР". 

"Хочете створити власну державу? Будь ласка! Але на яких умовах? Нагадаю тут оцінку, яку дав один з найбільш яскравих політичних діячів нової Росії, перший мер Санкт-Петербурга А. Собчак. Як високопрофесійний юрист він вважав, що будь-яке рішення має бути легітимним, і тому в 1992 році висловив таку думку: республіки-засновниці Союзу після того, як вони самі ж анулювали Договір 1922 року, повинні повернутися до тих кордонів, в яких вони вступили до складу Союзу. Вся ж решта територіальних надбань – це предмет для обговорення, переговорів, тому що анульована основа. Інакше кажучи – йдіть з тим, з чим прийшли. З такою логікою важко сперечатися", - заявив Путін. 

Нагадаємо, під Харковом відновлений пам'ятний знак українсько-російській дружбі "знесли" одразу після встановлення.

Як Путін затопив Крим і які від цього наслідки – "Секретні матеріали"

Як Путін затопив Крим і які від цього наслідки – "Секретні матеріали"
Наступна публікація