Путіна звинуватили у втручанні у внутрішні справи України

Уповноважений з енергетичних питань вважає, що Росія ввімкнула "стару платівку".

Заява прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна про те, що влітку Україна може зіткнутися з відсутністю коштів для сплати за російський газ, не відповідає дійсності.

Про це повідомив уповноважений президента України Віктора Ющенка з енергетичних питань Богдан Соколовський.

Він додав, що таку заяву можна розцінювати як втручання у внутрішні справи України: "Не справа РФ, де Україна візьме кошти для того, щоб розрахуватися за газ…Такими заявами принижують український народ".

Він додав, що така заява Путіна - "це стара платівка російського прем’єр-міністра, ще коли він був президентом".

Він пояснив, що зі сторони Путіна неодноразово лунали подібні заяви щодо неплатоспроможності України.

Соколовський наголосив, що жодного разу вони не були підтверджені, і одного разу РФ програла судовий позов з приводу цього питання.

Уповноважений президента також заявив, що "російська сторона використовує риторику, щоб… викручувати руки європейським споживачам". Метою цього є реалізація російської концепції з контролю енергетичних ринків Європи.

Він зазначив, що ще одним мотивом такої заяви є спроба відволікти увагу від фінансових проблем "Газпрому", боргові зобов’язання якого сьогодні складають 90 млрд. дол. Фінансова ситуація в "Газпромі" ще складніша , ніж в "Нафтогазі", зазначив він.

Як повідомлялося, прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявляє, що у разі несплати Україною за російський газ його транзит до Європи може бути припинено в червні – на початку липня.

Глава уряду Росії заявив, що Євросоюз не бажає надавати фінансову допомогу Україні за оплату контрактів з постачань газу.

В свою чергу президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив віце-прем'єру Ігорю Сєчіну активізувати переговори з українською стороною та Євросоюзом з питань оплати Україною російського газу і одночасно нагадав Києву про можливість санкцій за недотримання домовленостей з Москвою в газовій сфері. Він також зазначив, що "це - не проблема Росії, це проблема України".

Український посол при Євросоюзі жорстко розкритикував Росію за заяви про те, що Україна не може заплатити за спожитий газ.

“Робиться це з абсолютно тією самою метою, що і в січні: посіяти паніку, створити враження, що українська влада не контролює ситуацію, що населення перебуває у великому ризику, нема кому про нього подбати”, - переконаний український дипломат Андрій Веселовський.

Читайте також:

Мєдвєдєв: поставки газу - це проблема України

Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

Україна пообіцяла вчасно заплатити за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: