Путіну погрожують українськими законами за образу Ющенка

Тернопільський губернатор Чижмарь нагадав російському президенту, що за законом його українського колегу не можна ображати жодним словом.

Губернатор Тернопільської області Юрій Чижмарь вважає, що прем'єр-міністр Росії Володимир Путін має понести відповідальність за образливі слова, сказані на адресу президента України Віктора Ющенка.

"Висловлювання керівника уряду Російської Федерації Володимира Путіна стосовно перебігу зустрічі президентів України та Грузії далекі від норм дипломатичної етики та відображають зверхнє ставлення урядовця і екс-президента сусідньої держави до країни, в якій він перебував з робочим візитом. Цей начебто жартівливий словесний демарш красномовно свідчить про ставлення пана Путіна до України", - відзначив губернатор.

Він нагадав про те, що образа президента карається українським законодавством. "Згідно зі статтею 105 Конституції України, за посягання на честь і гідність президента України винні особи притягаються до відповідальності на підставі закону, а звання президента України охороняється законом", - наголосив Чижмарь.

"Вважаю неприпустимим подібне "панібратське" та зневажливе ставлення до глави суверенної держави! Тим більше вражає позиція присутньої під час цих висловлювань прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка не лише не закликала свого російського колегу до порядку, але й підіграла йому більш ніж дивною поведінкою", - також сказав він.

"Вважаю, що на 18-му році Незалежності українські урядовці мали б навчитися шанувати власну гідність та гідність держави, яку вони представляють”, – додав чиновник.

Нагадаємо, минулого тижня на спільній з Тимошенко прес-конференції в Криму Путін дозволив собі кілька іронічних висловлювань на адресу Ющенка та президента Грузії Михайла Саакашвілі. Зустріч глав двох держав у цей час проходила в Києві.

Зокрема, говорячи про їхню зустріч, Путін сказав: "Бойцы вспоминали минувшие дни, и битвы, что вместе продули они". Він також згадав про те як Саакашвілі жував свою краватку, і посміявся з грузинського лідера. При цьому Тимошенко підтримала його слова жартами і сміхом.

У свою чергу, Ющенко сказав, що йому принизливо коментувати жарти, висловлені на його адресу під час зустрічі Путіна і Тимошенко.

Разом із тим, МЗС України не знайшло в цих словах нічого серйозного й образливого та закликало не висмикувати їх із контексту.

Читайте також:

Ющенко назвав принизливими тон переговорів Тимошенко та Путіна

Саакашвілі зрозумів, чому Путін сміявся з його краватки

СП: Тимошенко недовиконала вказівки Ющенка по Путіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: