Рада дозволила міліції затримувати 11-річних дітей на 30 діб

Підлітків від 11 років, що підозрюються у здійсненні суспільно небезпечного впливу, будуть затримувати на місяць.

Верховна рада прийняла закон, що дозволяє затримувати на термін більше 30 діб підлітків від 11 років, що підозрюються у здійсненні суспільно небезпечного впливу.

За закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України проголосували в четвер 246 народних депутатів із 331, що реєструється в залі.

Законом вносяться зміни до Кримінально-процесуального кодексу України, згідно з якими особа віком від 11 років, що підозрюється в здійсненні суспільно-небезпечного впливу, за який УК передбачає покарання у вигляді позбавлення волі більше 5 років, і в разі, якщо є підстави вважати, що така особа ухилятиметься від слідства і суду або виконання процесуальних рішень, може бути поміщена в приймач-розподільник для дітей на термін до 30 діб.

Законом встановлюється, що цей термін за наявності підстав може бути продовжений рішенням суду ще до 30 діб.

Згідно із законом, питання поміщення такої особи в приймач-розподільник для дітей вирішується судом за поданням слідчого або органом дізнання за згодою прокурора.

Прокурор, законний представник, захисник неповнолітнього або самий неповнолітній протягом 3 днів з дня ухвалення такого рішення можуть подати апеляцію до апеляційного суду. Подача апеляції не зупиняє виконання рішення суду про поміщення підлітка в приймач-розподільник для дітей.

Закон також встановлює, що після закінчення терміну затримання начальник приймача-розподільника для дітей зобов'язаний негайно звільнити підлітка і передати його батькам або особам, які їх замінюють.

Читайте також:

У Краматорську двоє неповнолітніх дівчат напали з ножем на таксиста

Дівчину посадили у в'язницю через труси, що виглядали з шортів

Жорстоке вбивство учня-відмінника зняли на відео

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: