Рада дозволила віддавати Фірташу борги

Депутати не підтримали пропозицію про заборону уряду виконувати рішення Стокгольмського арбітражного суду у справі RosUkrEnergo.

Верховна рада 8 липня провалила запропоновані опозицією проект постанови і законопроект щодо енергетичної безпеки України, якими пропонувалося заборонити уряду відшкодовувати збитки компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

Проект постанови про деякі питання у зв'язку з рішеннями арбітражного інституту Стокгольмської торгової палати у справі НАК "Нафтогаз України" проти ЗАТ RosUkrEnergo підтримали 186 депутатів при необхідних 226.

Аналогічний за змістом закон про забезпечення енергетичної безпеки України підтримали 185 депутатів від опозиції.

Парламентарії також відмовилися прийняти ці документи тільки в першому читанні і направити їх на повторне перше читання.

Документами зокрема пропонувалося зобов’язати уряд заборонити НАК "Нафтогаз України" гасити будь-які боргові зобов’язання перед RosUkrEnergo відповідно до рішень  міжнародних судових інстанцій.

Також пропонувалося заборонити Кабміну без дозволу Верховної ради, оформленого відповідною постановою, здійснювати будь-які кроки з погашення боргових зобов’язань "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo.

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo, співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo.

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

Cуд продовжив роботу RosUkrEnergo в Україні до 2030 року

"Нафтогаз" готовий розрахуватися з "РосУкрЕнерго" газом

Оприлюднено рішення Стокгольмського арбітражу по "РосУкрЕнерго"

ВідеоРада дозволила віддавати Фірташу борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: