Рада дозволить купувати зброю 18-річним

Парламент підтримав зниження вікового цензу на право володіння та користування вогнепальною зброєю.

Верховна рада прийняла в першому читанні проект закону "Про обіг зброї невійськового призначення", яким пропонується зменшити віковий ценз на право придбання, володіння та користування зброєю.

За дане рішення проголосували 318 із 422 народних депутатів України, зареєстрованих у сесійній залі.

Даним законопроектом пропонується зменшити віковий ценз на право придбання, володіння та користування вогнепальною гладкоствольною мисливською зброєю, зброєю самооборони громадянами України з 21 року до 18-річного віку, а також пропонується зменшити віковий ценз на придбання, зберігання та носіння нарізної зброї з 25 років до 21-річного віку.

У проекті закону передбачається надати право власності, володіння, користування та розпорядження зброєю державним органам, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, суб’єктам господарської діяльності, що займаються виробництвом, ремонтом, реалізацією зброї, утриманням стрілецьких тирів, стрільбищ і стендів, охоронною діяльністю, громадянами України, особами без громадянства та іноземцями.

Передбачено, що суб’єкти охоронної діяльності матимуть право на придбання пістолетів і револьверів, патрони до яких споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

У законопроекті визначено статус виробників, власників і користувачів зброї, гарантії захисту їх прав, визначено підстави та порядок застосування зброї для захисту життя, здоров’я, житла та майна громадян.

Визначено право громадян та суб’єктів підприємництва займатися виготовленням, ремонтом та реалізацією в установленому порядку зброї, боєприпасів.

Проект не передбачає надання громадянам права на придбання, зберігання і носіння короткоствольної нарізної вогнепальної зброї в якості зброї самооборони. Разом з тим, нормами проекту закону встановлюється порядок обігу такого виду зброї для міністерств, інших органів державної влади, підприємств, установ і організацій для здійснення інкасації, озброєння своїх працівників, посадових осіб, яким згідно із законодавством та видом діяльності дозволено користуватися зброєю.

Розширено перелік дозволеної до володіння громадянами зброї самооборони - пістолетами та револьверами, призначеними для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

Читайте також:

Співробітникам ДАІ дозволили стріляти у п'яних водіїв

У центрі Києва з джипу обстріляли двох бізнесменів

Україна за підсумками 2009 року вийде на шосте місце в світі з продажу зброї

ВідеоРада дозволить купувати зброю 18-річним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: