Рада намагається відігратися

Президент і Верховна Рада грають у шахи: за "зняту" фігуру Цушка депутати зажадали Гриценка.

Поки президентська сторона пред’являє міністру-міліціонеру Цушку кримінальні претензії, депутати пішли в Раду під лозунгом відставки міністра оборони Анатолія Гриценка. Президенту навіть погрожують імпічментом за розв’язання „громадянської війни”. Та єдиним рішенням, прийнятим на фоні головної події – переговорів на Банковій між президентом і прем’єром – заклик до силовиків не слухатись главу держави, який, за Конституцією, є головнокомандувачем.

У відповідній постанові Верховної Ради Генпрокуратурі дається рекомендація терміново дати правову оцінку фізичному перешкоджанню доступу суддів КС до будівлі й силовому захопленню службового приміщення Генпрокурора співробітниками Управління держохорони. 

З подачі спікера Олександра Мороза депутати підтримали заклик до військовослужбовців і представників правоохоронних органів „залишатися вірними Конституції, закону, своїй присязі, і своєю громадянською позицією убезпечити Україну від громадянського конфлікту”. Депутати нагадали людям у формі про невідворотність юридичної відповідальності за порушення Конституції. А також підказали, що за порушення може бути прийнято виконання указу з боку президента з „авантюрними намірами”.

Стосовно Гриценка до відставки справа не дійшла. Депутати лише висловили занепокоєння повідомленнями ЗМІ з заявою міністра оборони про можливість застосування збройних сил у політичному протистоянні.

У зверненні також пояснюється, що президент так і не відмовився від ідеї забезпечення проведення „за будь-яку ціну самовільно призначених дострокових виборів”. Олександр Мороз наголосив, що Верховна Рада без рішення Конституційного Суду з приводу указу президента про розпуск парламенту питання про дострокові вибори розглядати не буде.

Сьогодні Василя Цушка депутати викликали до парламенту. Між тим, також із силовиками (за винятком міністра МВД) президент Ющенко зустрічається на Банковій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: