Рада не дозволила приймати нову Конституцію на референдумі

Депутати вилучили з закону статтю, яка дозволяла проводити референдум щодо нової редакції Конституції.

Верховна рада при розгляді у другому читанні законопроекту "Про всеукраїнський референдум" вилучила з тексту статтю 16, яка стосувалася всеукраїнського референдуму щодо схвалення нової редакції Конституції.

За дане рішення проголосували 236 депутатів із 433 зареєстрованих у сесійній залі. "За" голосували нардепи з усіх фракцій, крім Партії регіонів.

Статтею 16 також передбачалося проведення всеукраїнського референдуму щодо внесення змін до Конституції України, скасування, втрати чинності та визнання не чинним закону про внесення змін до Конституції.

Водночас у законопроекті залишається стаття 15 щодо всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, якою передбачено зміну "конституційного ладу в Україні шляхом прийняття Конституції".

Фракції опозиції наполягали, щоб парламент проголосував і за виключення цієї статті, але головуючий на засіданні перший заступник голови ВР Адам Мартинюк не ставив дане питання на голосування.

Раніше із законопроекту про референдум було виключено норму, яка дозволяє скасовувати зміни до Конституції на референдумі.

Таким чином, на референдум не може бути винесено питання про скасування політичної реформи 2004 року та повернення чинному президенту Віктору Януковичу повноважень, які були в екс-глави держави Леоніда Кучми.

Читайте також:

ВР закрила Януковичу шлях до повноважень Кучми

Рада попередньо ухвалила зміни до Конституції

Литвин: скасування політреформи вкоротить депутатам строк

Регіонали готові переписати Конституцію під Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: