Рада не хоче виборів мерів у два тури

Верховна рада відхилила проект закону, який вводив систему обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютної більшості.

Законопроект, що встановлював вибори міських голів в два тури, сьогодні, 4 березня, було відхилено.

За прийняття закону у першому читанні проголосували 217 депутатів з 437 зареєстрованих в залі (при 226 необхідних).

Зазначимо, що документ був готовий ще напередодні виборів київського мера минулого року, автором документу є Микола Катеринчук, один з кандидатів у мери столиці.

Проектом передбачається запровадити мажоритарну виборчу систему абсолютної більшості для виборів міських голів, що забезпечить обрання на ці посади кандидатів, які користуватимуться підтримкою абсолютної більшості виборців.

Зокрема, проект пропонував вважати "обраним міським головою … кандидат на посаду міського голови, який одержав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні".

Висновок експертної комісії напередодні голосування констатував, що прийняття цього закону "сприятиме підвищенню відповідальності міського голови перед виборцями та активізації політичного діалогу між мером і депутатами відповідної міської ради".

На даний момент обраним вважається той кандидат на посаду міського голови, котрий отримав відносну більшість голосів виборців.

Нагадаємо, введення виборів міських голів "у два тури" вважався основною передумовою для зміщення голови КГГА Леоніда Чернівецького під час виборів 25 травня 2008 року.

Читайте також:

Рада збирається звільнити Черновецького

Черновецького підтримують тільки 5,7% киян

Політичний 2008-й: як це було

Черновецький переміг. Підрахунок закінчено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: